Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhtasar, Damga ve KDV Beyannamelerinin Verilme Süreleri Uzatıldı

Moderatör
    Nereden
    İstanbul

Muhtasar, Damga ve KDV Beyannamelerinin Verilme Süreleri Uzatıldı

T.C.
    MALİYE BAKANLIĞI
    Gelir İdaresi Başkanlığı

VERGİ USUL KANUNU SİRKÜLERİ/108

Konusu: 25 Haziran 2018 günü sonuna kadar verilmesi gereken Muhtasar Beyannameler, Damga Vergisi Beyannameleri ile Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme sürelerinin uzatılması

Tarihi: 19/06/2018
    Sayısı: VUK-108 / 2018-12

1. Giriş:

Bakanlığımıza iletilen talepler nedeniyle, Vergi Usul Kanununun mükerrer 28 inci maddesindeki yetkiye dayanılarak; 25 Haziran 2018 günü sonuna kadar verilmesi gereken Muhtasar Beyannameler, Damga Vergisi Beyannameleri ile Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme sürelerinin uzatılması bu sirkülerin konusunu oluşturmaktadır.

2. Muhtasar, Damga Vergisi ve Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin Verilme Sürelerinin Uzatılması:

25 Haziran 2018 günü sonuna kadar verilmesi gereken Muhtasar Beyannameler, Damga Vergisi Beyannameleri ile Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri 26 Haziran 2018 Salı günü sonuna kadar uzatılmıştır.

Beyanname verme sürelerinin uzatılması ödeme süresini etkilemeyeceğinden, mükelleflerin beyan ettikleri vergileri kanuni süresinde (26 Haziran 2018 Salı) ödeyecekleri tabiidir.

Duyurulur.

https://www.gib.gov.tr/node/130754

Alıntı adaysd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    T.C.
    MALİYE BAKANLIĞI
    Gelir İdaresi Başkanlığı

VERGİ USUL KANUNU SİRKÜLERİ/108

Konusu: 25 Haziran 2018 günü sonuna kadar verilmesi gereken Muhtasar Beyannameler, Damga Vergisi Beyannameleri ile Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme sürelerinin uzatılması

Tarihi: 19/06/2018
    Sayısı: VUK-108 / 2018-12

1. Giriş:

Bakanlığımıza iletilen talepler nedeniyle, Vergi Usul Kanununun mükerrer 28 inci maddesindeki yetkiye dayanılarak; 25 Haziran 2018 günü sonuna kadar verilmesi gereken Muhtasar Beyannameler, Damga Vergisi Beyannameleri ile Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme sürelerinin uzatılması bu sirkülerin konusunu oluşturmaktadır.

2. Muhtasar, Damga Vergisi ve Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin Verilme Sürelerinin Uzatılması:

25 Haziran 2018 günü sonuna kadar verilmesi gereken Muhtasar Beyannameler, Damga Vergisi Beyannameleri ile Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri 26 Haziran 2018 Salı günü sonuna kadar uzatılmıştır.

Beyanname verme sürelerinin uzatılması ödeme süresini etkilemeyeceğinden, mükelleflerin beyan ettikleri vergileri kanuni süresinde (26 Haziran 2018 Salı) ödeyecekleri tabiidir.

Duyurulur.

https://www.gib.gov.tr/node/130754
    şaka gibi.... 1 saat falan uzatsaydınız 26 sı saat gece bire kadar. adi insanlar
    mmm

Müdavim Üye
    Alıntı myeniay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şaka gibi.... 1 saat falan uzatsaydınız 26 sı saat gece bire kadar. adi insanlar
    Öyle demeyin kalp krizi geçirdim. Benim için 1 gün uzatılması çok iyi oldu.

Yeni Üye
    Çok geçmiş olsun Ben de 3 yıl önce geçrimiştim.

Kıdemli Üye
    çok geçmiş olsun.Allah şifa versin.Uzun ve sağlıklı bol kazançlı ömür dilerim.

türmob talep olmadığı için bu kadar uzatıldı diyor... ben böyle odaya bir kuruş aidat ödemem. insanla dalga geçiyorlar bunlar
    mmm

Yeni Üye
    Tüm beyannameleri onaylamasına rağmen Damga Vergisi Beyannamesini Kanuni süresi dışında uyarısı veriyor.
    Bir ihtimal mesai saati açıldığında sistemde birşeyler yapabilirler mi bilemedim (Alaka da kuramadım açıkcası)
    Çözüm bulduğunuzda ivedi yardımcı olabilir misiniz ?