Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özürlü&Emekli Personel e- bildirge gönderme problemi

Üye
    Nereden
    İstanbul

Özürlü&Emekli Personel e- bildirge gönderme problemi

merhabalar

kontenjan gereği yaşlılık aylığı almaktan olan %50 özürlü raporu olan birisi işe alındı.giriş bildirgesi emekli olarak (sgdf) ve kanun no14857 secilerek onaylandı.
    bugun ilgili dönemin bildirgesini e-bildirge sisteminden gönderirken Gönderilen XML Dosya İçerisinden, Geçersiz Kanunu Olan Belgeler Çıkarılmıştır. ( belge turu:02 kanun:14857 yılay:201803 ) şeklinde
    bir hata mesajı alıyoruz.anladığım kadari ile emekli olan bir özürlü çalışanı 14857 nolu madde kapsamında veremiyoruz.ya sadece emekli olarak gösterilecek yada sadece 14857 nolu madde kapsamında
    ama şöyle bir durum var:
    1-14857 den gösterirsek özürlü çalışanın maaşı kesilecek
    2-sadece emekli gösterirsek o zaman sistemde bizim özürlü kontejanımız az görünecek

acaba emekli özürlü çalışanın daha önce bildirgesini veren varmı? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

herkese iyi çalışmalar
    ÇETİN MIZRAK

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben o şekilde olanları sadece APBH SGDP olarak bildirdim.Kurum da sıkıntı olmayacağını söyledi.Zaten fazla para ödendiği için her zaman ki kurumun ilgi alanına girmiyor.İşkur çizelgesinde engelli olarak bildiriyorum bir sıkıntı yaşamadım.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Tesekurler
    umarım dediğiniz gibi sıkıntı olmaz.
    kolay gelsin
    ÇETİN MIZRAK

Engelli kodu indirim ile alakalı olduğu için iş yerinde engelli çalıştırıldığına dair delil niteliğinde işlem görmüyor.Ben sadece iş kura işe aldığımız engelli personel ile ilgili dilekçe verip işe giriş bildirgesini ekliyorum.Başka da bir şey yapmıyorum.Saygılarımla.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Üye
    Nereden
    İstanbul
    evet engelli kodu indirim ile alakalı .malesef sistemin yetersiz kalması nedeni ile hakkımız olan bu prim indiriminden de faydalanamıyoruz.primi emekli primi gibi ödememiz
    gerekecek.devlet zorunlu kıldığı uygulamaları yaparken kullanılacak sistemin uygunluğunu kontrol etmediği için bizler sorunu nasıl çözeriz diye kafa patlatıp duruyoruz.
    tekrardan teşekurler
    iyi çalışmalar
    ÇETİN MIZRAK

Maalesef öyle.Kanun ile uygulama farklılıkları çok fazla.Kanun çıkıyor uygulaması bize düşüyor.Allah sonumuzu hayır etsin.Saygılarımla.iyi çalışmalar.
    -ALBERT EİNSTEİN-

Müdavim Üye
    Nereden
    Lüleburgaz
    Emekli olan kişiler hiçbir şekilde indirim kanunlarından faydalanamıyor. O sebeple ilgili kişiyi sgdp olarak kanun no sıfır olacak şekilde bildireceksiniz. İşkura dilekçe verin işe giriş bildirgesini koyun dilekçeye. Engelli kontenjanından dolayı sıkıntı yaşamazsınız.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Engelli emekliler çalışırsa maaşları kesiliyor diye bir yerde okumuştum arkadaşlar yani onu çalışmak için yetersiz sağlıksız görüyor olmalılar.Birde maaştan olmasın aman dikkat biraz araştırıp ona göre davranmak lazım.

SGDP olarak bildirirseniz maaşlarında kesinti olmaz.Saygılarımla.
    -ALBERT EİNSTEİN-

Müdavim Üye
    Nereden
    Lüleburgaz
    Malulen emekli olduysa sgdp olarakta giriş yapsanız maaşı kesilir.