Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1687 teşvikli çalışan nakil

Müdavim Üye

1687 teşvikli çalışan nakil

2018 yılındada KHK teşvikleri uzayacak ilave olan personel ilgili teşvikten faydalanırken başka bir SGK dosyasına nakil olursa ilgili teşvikten faydalanır mı ? Nakil olduğu dosyada ilave olduğunu varsayalım

Müdavim Üye
    Nereden
    Lüleburgaz
    İşyeri başka bir adrese nakil olduğu zaman işçiler teşvikten yararlanmaya devam ediyor ancak işçi aynı işverenin başka bir dosyasına nakil olduğunda yararlanmaya devam ediyor mu bunu tam bilmiyorum sağlıklı bir bilgide bulamadım.

11.2-4447 sayılı Kanunun geçici 17 nci maddesinde öngörülen destekten yararlanmakta
    olan bir işyerinin farklı bir sosyal güvenlik merkezine nakli halinde, anılan maddede öngörülen
    destekten nakil tarihinden önce yararlanılmış sigortalılardan dolayı, nakil tarihinden sonra da
    yararlanılması mümkün bulunmaktadır.

Yeni Üye
    4447 sayılı Kanunun geçici 17. ve 18. maddelerinde uzatma olmadı. yanlış bilmiyorsam.

Geçici Madde 15 – (Ek: 4/4/2015-6645/28 md.) (1)----31/12/2018--uzatıldı
    Geçici Madde 10 – (Ek: 13/2/2011-6111/74 md.) (1)---31/12/2020--uzatıldı

Kıdemli Üye
    Alıntı Rietveld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşyeri başka bir adrese nakil olduğu zaman işçiler teşvikten yararlanmaya devam ediyor ancak işçi aynı işverenin başka bir dosyasına nakil olduğunda yararlanmaya devam ediyor mu bunu tam bilmiyorum sağlıklı bir bilgide bulamadım.

11.2-4447 sayılı Kanunun geçici 17 nci maddesinde öngörülen destekten yararlanmakta
    olan bir işyerinin farklı bir sosyal güvenlik merkezine nakli halinde, anılan maddede öngörülen
    destekten nakil tarihinden önce yararlanılmış sigortalılardan dolayı, nakil tarihinden sonra da
    yararlanılması mümkün bulunmaktadır.
    burada farklı bir sosyal güvenlik merkezi derken başka bir ilin sgk merkezinden mi bahsediyer acaba

Kıdemli Üye
    evet işyerini başka bir ile taşımaktan ahsediyor işçinin naklinden bahsetmiyor...

Müdavim Üye
    adres değişikliğinden dolayı kaynaklanan farklı sigorta dosyası nakillerinde nakil sonrası bir dilekçe ile teşvikten yararlanan personellerin teşvikli durumu yeni dosyaya aktarılması talep edilmelidir.
    Bu şekilde yapılacak işlemlerde teşvikler devam edecektir.Memur işlemi yaptıktan sonra zaten sistemden sorgulayabileceksiniz.
    Fakat adres değişikliği haricinde yapılacak nakillerde teşvik bozulur.