Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Boya, tadilat,yalıtım faturası

Üye
    Nereden
    Antalya

Boya, tadilat,yalıtım faturası

Arkadaşlar iyi akşamlar,

İş yerimizin boya badana ve yalıtım işleri yapıldı.28.000,00 tl lit fatura kesildi.Yanlız fatura açıklaması ''muhtelif su yalıtımı,boya tadilat,ve tamirat işleri (malzemeli işçilik) şeklinde.
    Bu şekilde kesilmesi dogrumu, alan içinde veren içinde bu fatura sıkıntı çıkarır mı?
    Şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum

Müdavim Üye
    Faturanın içeriğinde sıkıntı yok gözüküyor. Yalıtım işleri yapılırken boya badana işleri de aynı işle birlikte yapılıyor. İktisadi ve teknik bakımdan bütünlük var. Sıkıntı olacağını düşünmüyorum, Yeterki faturayı kesen firma KOD da olmasın.

Üye
    Nereden
    Antalya
    Teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Merhaba
    züccaciye ve tekstil işi yapan limited şirket mükellefimiz franchising verecek.
    franchising verdiği firmaların dükkanlarında dekorasyon ve tadilat yapacak,bir bakıma mimarlık hizmeti gibi, anasözleşmeye mimarlık ve mühendislik ilgili amaç konu ekledim ama vergi dairesinde buna benzer nace kodu bulamadım, bulduklarım direkt inşaat ile ilgili, nasıl bir nace kodu olması gerekiyor ? birde bu hizmet ile ilgili nasıl fatura kesmemiz gerekiyor ? başka firmalara tadilat yaptıracak, tadilat yapan firma bize mi fatura edecek ? bizde franchising verdiğimiz firmaya mı keseceğiz ? kdv oranı nasıl olacak ? iyi çalışmalar dilerim.