Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kdv- 1 beyannamesi

Müdavim Üye

kdv- 1 beyannamesi

günaydın. güncellenen kdv-1 beyannamesinde alıştan idadelerin kdv si ilave edilecek kdv bölümünden tablo -3 de 260 satırda gösterilecek. benim sormak istediğim alış iadelerinin dışında firmalar fiyat farkı da kesiyor. fiyat farkı kdv side bu bölümemi yazılmalı yoksa yine eskisi gibi beyanamenin 30 satırında ilave kdv ye yazılmaya devam mı edilmelidir. tşk.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyat farkı KDV'si indirilecek KDV kapsamında olduğu için ,iade KDV kapsamında olmadığından bu bölüm ile alakalı olduğunu düşünmüyorum sayın ahzo.

Müdavim Üye
    sayın spawn43, malı bize satan firma bizim faturamızdan fiyat farkı faturası kesiyo. kendi kestigimiz faturadaki kdv yi nasıl indirim konusu yapabiliriz ki .?

Özür dilerim sayın ahzo ben size kesilen iskonto faturası ile karıştırdım.Yine sizin kestiğiniz faturanın da iade kapsamında olduğunu düşünmüyorum.ilgili 504 numaralı satırda Alınan malların iadesi, gerçekleşmeyen işlemler olduğu için buraya eklenmesi gerektiğini düşünmüyorum.Ben eklemedim.

Kıdemli Üye
    504 nolu bölüme matrahını da istiyor böyle olunca 43. nolu satıra ekliyor yarın geçici vergide sıkıntı çıkamayacak mı bize

Kıdemli Üye
    bende bu konu hakkında 444 0 189 arardım geçici vergide kümülatif satışlarla bürüt satışlar tutmayacağını sordum vergi daresinde sınıtı çıkarsa dilekçeyle izah edersniz dediler.

Müdavim Üye
    gelir tablosu dip not olarak şu kadar iade yapıldı denirse bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. izahat isterlerse gecici vergi , gelir veya kurumlar vergisi beyanname ekindeki gelir tablosu dip notuna bakınız deriz.

Kıdemli Üye
    Ne güzel adamlar düzenleme yapıyorlar izaha yine bize kalıyor kendi yaptıkları işlemin izahını meslek mensubu versin

Kıdemli Üye
    03.10.2017 1 No.lu KDV Beyannamesinde Değişiklik:

1 no.lu KDV beyannamesinde;

- Matrah bölümünde yer alan "Diğer İşlemler" tablosuna "504 - Alınan malların iadesi, gerçekleşmeyen işlemler" kodu eklenmiştir. Mükellefler daha önce "550-Diğerleri" kodunda bildirdikleri alış iadeleri ya da gerçekleşmeyen işlemlere ilişkin bilgileri 504 kodu ile bildireceklerdir.

yeni yayınlanan duyuruyla beraber bildirilecek olan yer değişmiştir.

Ciddi söylüyorum devlet memurları mevzuat ile bizim kadar uğraşmıyorlar