Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1687 say.kanun işkur kaydı

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM

1687 say.kanun işkur kaydı

işkura bugün17.10.2017 kaydolan personel 12.10.2017 tarihinde işyeri yeni açıldığı için işe başlıyor. İşkur kaydı sonra olduğu için teşvikte sorun yaşarmıyım. sorguladığımda işkur kaydı yoktur diyor. Cevabınıza göre bugün işe girişi iptal edeceğim. Bugün gün içinde lütfen bir cevap verebilirmisiniz. Teşekürler
    Kendini Bil Kendini

Nereden
    SMMM
    Gunceldir acildir
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    en geç işe giriş tarih itibariyle iş kura kayıtlı olması gerekir.Bu durumda bu koşulu sağlamamış oluyorsunuz.Sorgulamayı işe giriş tarih tarine göre yaptığından kaydı yoktur diyor.İptalde ceza yersiniz.İşçiylede işkura kayıt olduğu tarihte yaparsanız işçiyle sıkıntı yaşarsınız.
    Bence çıkış yapıp tekrar giriş yapın.Son 3 ayda 10 gün prim esnekliği olduğundan sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işkura bugün17.10.2017 kaydolan personel 12.10.2017 tarihinde işyeri yeni açıldığı için işe başlıyor. İşkur kaydı sonra olduğu için teşvikte sorun yaşarmıyım. sorguladığımda işkur kaydı yoktur diyor. Cevabınıza göre bugün işe girişi iptal edeceğim. Bugün gün içinde lütfen bir cevap verebilirmisiniz. Teşekürler
    Sistem kabul etmiyor.

1- Kişinin sigorta girişini yaptınız mı?
    Sigorta girişini yaptıysanız, potansiyel sorgulama kısmından sorguladığınızda "işkur kaydı sonradan yapıldığından faydalanamaz" şeklinde uyarı çıkar.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Nereden
    SMMM
    12.10.2017 tarhindeki girişi iptal ettim. aynı gün iptal ediliyor. işe girişini daha sonra yapacağım böylece işkur kaydından sonra işe başlamış olur. teşviktende faydalanır. böyle çözdüm. 12.10 tarihinede başkasını işe başlattık.
    Kendini Bil Kendini

Kıdemli Üye
    12.10.2017 tarhindeki girişi iptal ettim. aynı gün iptal ediliyor. işe girişini daha sonra yapacağım böylece işkur kaydından sonra işe başlamış olur. teşviktende faydalanır. böyle çözdüm. 12.10 tarihinede başkasını işe başlattık.
    İŞ KUR kaydını nasıl yaptınız üstat.

kendisi iş kura bizzat mı gidicek, yok web sayfasından özürlü kaydı yapılabiliyor mu?

Nereden
    SMMM
    Alıntı beyanname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İŞ KUR kaydını nasıl yaptınız üstat.

kendisi iş kura bizzat mı gidicek, yok web sayfasından özürlü kaydı yapılabiliyor mu?
    işkur kaydını işkurun sitesine girip işçilerin bilgilerini doldurduğunuzda işçiye mesaj gidiyor yapıyorsunuz. özürlü kaydını bilmiyorumda normal işsiz kaydını internetten yapıyoruz.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Üstad işe giriş aynı gün değil bir sonraki gün bile iptal edilebilir orda hemfikitix.fakat benim anlamadığım ilk mesajınızda iptal etmediğinizi belirttiniz şimdide aynı gün iptal ettim diyorsunuz gerçekten anlamadım.

Kıdemli Üye
    işkur kaydını işkurun sitesine girip işçilerin bilgilerini doldurduğunuzda işçiye mesaj gidiyor yapıyorsunuz. özürlü kaydını bilmiyorumda normal işsiz kaydını internetten yapıyoruz.
    ÜSTAT normal işkur kaydı web sayfasından yapılıyor, orda sorun yok

ama işte özürlü kişi efendim özürlü evraklarını mı vericek, webden olur mu?

orasını daha önce yapmadım

Nereden
    SMMM
    Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad işe giriş aynı gün değil bir sonraki gün bile iptal edilebilir orda hemfikitix.fakat benim anlamadığım ilk mesajınızda iptal etmediğinizi belirttiniz şimdide aynı gün iptal ettim diyorsunuz gerçekten anlamadım.
    İptal edip etmemekte kararsız kalmıştım demek ki bu kararsızlığım mesajlarıma da yansımış. Aynı gün akşam iptal etmiştim. Sağolun
    Kendini Bil Kendini