Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yazarkasa alimi 30 günlük sürenin geçmasi

Kıdemli Üye

Yazarkasa alimi 30 günlük sürenin geçmasi

Herkese iyi günler iyi çalışmalar dilerim. 15.08.2017 tarihinde açılışını verdiğimiz bir mükellefimiz yazar kasasını para ayarlamadığı gerekçesi ile alamadı. Bugün yani 20.09.2017 tarihinde yazar kasasını alacak.Geç almanın yaptırımı nedir? Vergi dairesi ile görüştüm "biz geç alanlarla ilgili henüz ceza kesmeye başlamadık"dedi. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    Nereden
    stajer
    kalkınmada öncelikli olan illerde yazar kasa alım süresi 60 gün, kalkınmada öncelikli olmayan illerde ise 30 gün.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    3100 sayılı Kanunla ilgili 36 Seri No.lu Genel Tebliğe göre, sonradan ödeme kaydedici cihaz kullanmayı gerektiren bir işle uğraşmaya başlayan mükelleflerin, bu işe başladıkları tarihten itibaren 30 gün (51 Seri No.lu Genel Tebliğe göre kalkınmada öncelikli yörelerde faaliyet gösteriyorsa 60 gün) içinde ödeme kaydedici cihaz kullanma yükümlülükleri bulunmaktadır. Süresi içerisinde ödeme kaydedici cihaz almayan mükellef adına 3100 Sayılı Kanunun Mükerrer 8/1 inci maddesi uyarınca her bir tespit için ayrı ayrı olmak üzere Vergi Usul Kanununun 353 üncü maddesinin 8 numaralı bendinde yazılı özel usulsüzlük cezası kesilmektedir.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Kıdemli Üye
    kalkınmada öncelikli olan illerde yazar kasa alım süresi 60 gün ise , kalkınma öncelikli bir ile adres değişikliği versem sürem 60 olur mu ?

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Bu mu çare?
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir
    cezalı işlem olucak rakamda yeni nesil kasa civarında olucaktır

Üye
    Büyükşehirlerde evrak-iş gibi yoğunluklardan dolayı Vergi Dairesi kesmesi gereken özel usülsüzlük cezasını bazen kesmeyebiliyor.