Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: A.Ş.genel kurul gündem maddeleri

Yeni Üye

A.Ş.genel kurul gündem maddeleri

arkadaşlar,
    1- a.ş. genel kurulu öncesi gündem maddeleri arasında, çoğunluğun talebiyle görüşülmesi istenen diğer konular şeklinde bir ilan maddesi eklenip açıkça belirtilmeyen konularda görüşülebilir mi.
    2- yönetim kurulunun 2 yıllık süresi var ken bu genel kurulda yönetim kurulunun seçimi şeklinde bir madde varsa fakat genel kurulda mevcut yönetimin devamı istenirse yeniden yetki belgesi çıkarmak gerekirmi yoksa zaten devam eden yetki belgesiyle devam edilebilirmi.

Müdavim Üye
    Alıntı ilkerdrb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,
    1- a.ş. genel kurulu öncesi gündem maddeleri arasında, çoğunluğun talebiyle görüşülmesi istenen diğer konular şeklinde bir ilan maddesi eklenip açıkça belirtilmeyen konularda görüşülebilir mi.
    2- yönetim kurulunun 2 yıllık süresi var ken bu genel kurulda yönetim kurulunun seçimi şeklinde bir madde varsa fakat genel kurulda mevcut yönetimin devamı istenirse yeniden yetki belgesi çıkarmak gerekirmi yoksa zaten devam eden yetki belgesiyle devam edilebilirmi.
    1-gündemde lüzumu görülen konular açıkça yazılmalıdır.Diğer konular diye bir gündem maddesi olamaz.
    2.Yönetim kurulu 3 yılda bir seçilir.Süresi dolduğunda ve genel kurulda mevcut yönetimin devamı istenirse yeniden imza sirküleri çıkartılır.Eski imza sirküleri geçerliliğini yitirir.

Yeni Üye
    Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-gündemde lüzumu görülen konular açıkça yazılmalıdır.Diğer konular diye bir gündem maddesi olamaz.
    2.Yönetim kurulu 3 yılda bir seçilir.Süresi dolduğunda ve genel kurulda mevcut yönetimin devamı istenirse yeniden imza sirküleri çıkartılır.Eski imza sirküleri geçerliliğini yitirir.
    sayın ibrahimce22 teşekkür ederim. fakat şöyle bir konu var ya bu konudada fikrinizi almak isterim.

Anonim şirketlerin genel kurul toplantılarının usul ve esasları ile bu toplantılarda bulunacak gümrük ve ticaret bakanlığı temsilcileri hakkında yönetmeliğin, Toplantı gündeminin görüşülmesi başlıkla 25. Maddesi kapsamında
    a) Pay sahiplerinin tamamının hazır bulunması halinde, gündeme oybirliği ile konu ilave edilebilir.

şeklinde yazıyor. sizce de bu yönetmeliğe göre bir konu ilavesi yapılabilirmi.

saygılar.