Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: oto kiralama işinde yazarkasa zorunluluğu

Kıdemli Üye

oto kiralama işinde yazarkasa zorunluluğu

oto kiralama faaliyeti ile uğraşanlarda yazarkasa zorunluluğu var mı? vergi dairesi zorunluluk yok dedi ama alınması gerektiği ile ilgili bir kaç yazıya denk geldim. bu durumda olan mükellefiniz veya konu hakkında bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Müdavim Üye
    yazar kasa zorunluluğu yok. bende var bir firma fatura ile işini yürütüyor..

Üye
    Nereden
    SMMM
    ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZ (YAZAR KASA) KULLANMA MECBURİYETİ BULUNMAYAN MÜKELLEFLER

Oto komisyoncuları (motorlu kara taşıtlarının alımı-satımı kiralanması ile ilgili işlere tavassut edenler)
    43 Seri No.lu Tebliğe bakınız

Anılan hükümle Bakanlığımıza tanınan yetkiye dayanılarak 43 Seri No.lu Ödeme Kaydedici Cihaz Genel Tebliğinin 3 üncü bölümünde;" Oto komisyoncuları (motorlu kara taşıtlarının alım, satım ve kiralanması ile ilgili işlere tavassut edenler) Vergi Usul Kanununun ilgili hükümlerinde belirtilen fatura veya perakende satış fişlerini düzenlemeleri şartıyla ödeme kaydedici cihazları kullanma mecburiyetinin dışında bırakılmışlardır.

Buna göre, yalnızca motorlu kara taşıtlarının alım, satım ve kiralanması ile ilgili işlere aracılık etmeniz ve 213 sayılı Vergi Usul Kanununda belirtilen fatura veya perakende satış fişlerini düzenlemeniz şartıyla ödeme kaydedici cihaz kullanma mecburiyeti bulunmamaktadır....Saygılarımla...
    SMMM Ekrem ÖZDEMİR

Kıdemli Üye
    Teşekkürler arkadaşlar.