Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 91 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sürpriz (10. Aya Hazır Olun Yeni Angarya Yolda...)

Herkese iyi günler;Gerçekten bu meslek bu angaryalar yüzünden her geçen gün daha da çekilmez bir hal almakta. Belge türünden sonra şimde de belge adeti.Açıklamanın açıklamasını istiyorlar.
    Biz zaten defterleri işlerken faturalı satış,yzk ile satış,psf ile satış diye yazıyoruz.zaten hangi belge olduğunu yazmışız daha ne belge türü diye isteniyor anlamış değilim.Şİmdi de sayısını istiyorlar, malesef yeterli tepki olmayınca angaryaların ardı arkası kesilmiyor.

Müdavim Üye
    bişey olmaz korkmayın arkadaşlar, geçen vergi dairesindeydim. Memurlar o kadar yoğun ve yetersiz ki daha ekranlarına düşen özel usulsüzlül usulsüzlük cezalarını bie zaman aşımına uğramadan nasıl tebliğ ederiz diye uğraşıyorlardı. Tabi bu arada gelen giden kurum içi işler, tatil vs yi de hesaba katın. Ne takip edebilirler ne de ceza uygulayabilirler. Hadi kazara uygulandı diyelim tebliğ edemezler. Hadi ettiler diyelim hoppaaa yeni vergi affı çıkar. Öyle arkadaşlar varki tekdüzene bile uymuolar, gayet rahatlar ne gelen var ne giden. Ben de onları örnek alıyorum artık ben de mutluyum :-))

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    maliyeyi de milli eğitim sistemine çevirdiler iyice, o kalksın, bu gelsin, onu istiyorum, bunu isterim...

işler bi şekilde düzene girer ancak zihniyet fukaralığı var bu bürokratlarda..

millet asıl, bunlar memur. maaşlarını veren bizleriz, asker polis hariç hepsi efendileri olarak bankamatikleri biliyorlar.

arkadaş bişey değiştiriyorsun, bi şey geliştiriyosun, hadi diyelim bi şeyi önlemeye çalışıyorsun, bu kadar meslek mensubu, oda, yazılımcı, yazar çizer var, bi akıl danış bi görüş al. çocuk oyuncağı mı bu.

tek kelime ile BECERİKSİZLİK. bakanlık boş işler bakanlığına dönmüş. en küçük vergi memurundan en büyük müfettişine şimdi hepsi meşhur 10 günlük tatilinin keyfini sürüyordur eminim.
    her yeni gün kalan hayatınızın ilk günüdür...

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Yıl sonunda tam 36 tane mükellef göndereceğim için çok mutluyum.Hepsi ile konuştum.Kendinize yeni Mali Müşavir bulun diye.İnsan mükellef yolluyor diye sevinirmi.Vallahide Billahide çok mutluyum.Bizide bu hale getirenlere eğer varsa hakkım haram zıkkım olsun.Elemanda çıkaracağım.Bu tarz şeyler artık canımı sıkamaz.
    Bu dünyanın sorunu fakirler doyduğunda değil, zenginler doyduğunda bitecek.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    maliye bakanımız, bürokrasiyi azaltacağız demişti, ama ne yazikki bu tür uygulamalar var olan bürokrasiyi artırmaktadır, ayrıca vergi kaçıran olaylara yönelmek gerekirken, böyle işlerle artık uğraşılmaması gerekiyor etkin verimli bir vergi sistemine ihtiyacımız var, bizde tam tersi bol evrak, bol bürokrasi, bol bol aflar, bize dönük yüzü vergi ciddiyeti, mükellefe dönük kısmında müthiş affedici aflardan geçilmeyen vergi sistemi mükellef memnun, biz üzgün

Müdavim Üye
    Üzülerek söylüyorum. Maliye Bakanlığı boş bir Bakanlıktır. Maliye Bakanlığı bürokratların kendilerin bilmezlerin elinde oyuncak olmuştur. Her Bakanlık döneminde biz Maliye Bakanımızın halk tabiri ile söylüyorum bir hiç olarak orada durmasından rahatsızız. Eğer Maliye Bakanlığı gerçek hüviyetine kavuşacak ise, E-Beyannamede özellikle muhtasarda güncelleme yapan, Kdv beyannamesinde şimdiki gibi güncelleme yapan tüm memur kesim zihniyetleri görevlileri bıraktırmalı, bu kişilere gerçek görevi olan evrak getir işleri yaptırmalıdır.
    Biz 20-25 senedir her Maliye Bakanı'na umut bağladık. Fakat bundan sonra Maliye Bakanının ben Türkiye'de gereksiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü bürokrasi azaltacağız, halkımıza huzur sağlayacağız diye gelen her gelen Bakanımız maalesef muhasebecilere yüklenerek bir anlamda mükelleflere vatandaşına bir nevi eziyet etmektedir.
    İnşallah Maliye Teşkilatımız bunan sonra kendine gelir. Orada kendini bilmez çöreklenen bürokratlara yazılımcıların emrinden çıkar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Türkiye'yi tepeden tırnağa sıkıntıya sokan bürokratik oligarşi, görünen o ki Maliye teşkilatında daha steril.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    kötü tarafı nedir biliyormusunuz? bu açıdan değenlendirin az önce yazdığım gibi ücret konusunda yaşadığımız sıkıntılar veya ücret düzeyinin yukarılara taşımak için en önemli unsur, bizim işimizin zorluğunun ve yükünün mükellef tarafından mümkün olduğu kadar anlaşılamamasıdır, dikkat ederseniz sadece sadece vergi sisteminin ciddiyetini biz görüyoruz sadece bizi ilgilendiren kısımlar vergi ciddiyeti barındırıyor, mükellefin bilgisi olabileceği konularda son derece anlayışlı, affeden, cezaların düşük olduğu bir ortam var, mükellef bakıyor hiç sıkıntı yok, bürokrasiyi o görmüyor, onu ilgilendiren cezalar düşük, af çıkıyor sürekli ondan sonra biz mükellefe bürokrasi var, işimiz sürekli artıyor, cezalar ağır deyince yüzümüze bakıyor ne diyor bu diye , en basit belge düzenlememe cezası 210 TL, vergi kaybına neden olan fatura veya irsaliye düzenlememe cezası 210 TL, ama beyanname cezası 1 400 TL ama mükellef 1 400 TL bilmiyor ki mali müşaviri ilgilendiriyor merak ediyorum olsun fatura düzenlememe cezası 1 400 TL neden olmuyor cevabını biliyorum ama durum bu.

Müdavim Üye
    Nereden
    Karaman
    O sarı öküzü önceden vermeyecektik...
    Saygılarımla,
    SMMM Mustafa KUTLU

Müdavim Üye
    Nereden
    Karaman
    Bakanımızın 15.03.2017 tarihli konuşmasından " Bu gereksiz bürokrasiyi, gereksiz evrak, bilgiyi, formları bunları kaldıracağız. Bunları devlet başka yolla aşsın. Teknolojinin sağladığı, bütün imkanları kullanacağız. Olabildiğince vergi bürokrasisi diyelim buna. Bu vergi bürokrasisini kökünden kazıyacağız” demiş...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının (SMMMO) düzenlediği “Meslekte İtibar, Ülkede İstikrar” konulu istişare toplantısına katıldı.

Kürsüye son olarak Maliye Bakanı Naci Ağbal geldi. Bakan Ağbal, “İçinizden bir kardeşiniz olarak, meslekten gelen bir bakan olarak bana da düşen görev, madem Rabbim bize nasip etti bu makamları, o zaman bu süreç içerisinde sizin sorunlarınızı çözmek. Şunda samimiyetle kararlıyım, yani meslek mensupları olarak sizlerin üzerinizdeki iş yükünü azaltacak her türlü çabayı göstereceğim bundan emin olun. Bu gereksiz bürokrasiyi, gereksiz evrak, bilgiyi, formları bunları kaldıracağız. Bunları devlet başka yolla aşsın. Teknolojinin sağladığı, bütün imkanları kullanacağız. Olabildiğince vergi bürokrasisi diyelim buna. Bu vergi bürokrasisini kökünden kazıyacağız” ifadelerini kullandı.
    Saygılarımla,
    SMMM Mustafa KUTLU