Sayfa 8 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu
Toplam 91 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sürpriz (10. Aya Hazır Olun Yeni Angarya Yolda...)

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Vay arkadaş ya nasıl bir meslek grubuyuz ki Koskoca Odalar birliğimiz ve odalarımız dururken maliye bakanımızla görüşüp işi çözüme ulaştıran birlik platform grubu.bizim odalarımız kimi temsil ediyor çok merak ediyorum arkadaşlar

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul....
    üstad ; Meslekte Birlik Grubu uğraştı uğraştı ama İSMMMO'yu yıllardır alamadılar , İSMMMO nun Yönetim Kadrosunun Siyasi Görüşü Bizlerce Malum Oyüzden Maliye Bakanlığı ve Onun Değerli Bürokratları Kaale Almıyo Olabilirlermi.......
    Keşkem Herşey HAYAL olsa.........

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    sayın derind dediklerinize katılmamak mümkün değil

birilerinin siyasi görüşleri yüzünden arada kalıp canı çıkan bizleriz maalesef bizi temsil edenler sorunlarımızı çözmek yerine başka birileri çözüm yolları arıyor.

bu şuna benziyor mükellefimiz vergi dairesindeki sorunlu işlerini çözmemiz hususunda bizden yardım beklerken biz dosya memuruyla geçmiş zamanda kavgalı olduğumuz için gidip sorunu çözemiyoruz.mükellefin kapı komşusu muhasebeciside gidip mükellefin işini
    çözüyor mükellef bu durumda ne düşünür.asıl bana yardım etmesi gereken benimle sözleşmesi olup ücretini alan muhasebecim dururken.komşum muhasebeci işimi çözüyor.bizden aidatları alıp kocamannnnn oda binası yapan odalarımız az buçuk siyaseti bir yere bırakıp sorunlarımızla ilgilenseler çok daha iyi olacak.artık hepimiz nefes alamaz duruma geldik.bıçak kemiğe dayanmayıda geçti artık.temsilde hata olmasın ama filler tepişirken çimenler ezilir misali ezilen biz meslek mensuplarıyız.bizi düşünen yok.ne devlet ne odalar

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul....
    Üstad ; Çokkkk Önemli biyere Parmak Bastınız , Lakin Birilerinin siyasi Görüşleri Yüzünden Arada Kalanlar Sadece Bizler Değiliz ,Memurlara Yapılacak Zamla ilgili (Pazarlık Masası) yapılan görüşmelere muhalif sendikalar değil Hükümete Yakınlığı ile bilinen Memur Sendikası başkanı katıldı vee kendinden çokkkk emin şekilde 15+15 zam talep edeceğiz,alacağız deyipte Hükümetin verdiği 3 teklifinin sonra iyileştirilip 3,5 yaptık diyipte 0,5 puan artışı müthiş bi başarı gibi kamoyuna pohpohlamaları çok uzak bi tarih değil, Bu arada İstanbul Eczacılar Odası'nın seçimleri yaklaştı ve Eczacı Mükellefler Hergün Misafir!!!! Ağırlamaktan bitap düştüler ,Bu ve bunun gibi odararın seçimlerini takip edenler biliyorki bu seçimler ; muhalifler,hükümet yanlılar(+++desteklenen) ve ortada olanlar arasında geçiyor.......
    Keşkem Herşey HAYAL olsa.........

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    çok haklısınız sayın derind

bizler ve birçok meslekteki kişler siyasetten uzak ama bir o kadarda siyasetin dişlileri arasında ezilip gitmekteyiz.mutlaka herkesin bir siyasi görüşü vardır.ancak bizler ekmek paramızın peşinde koşmaktan başka bir düşüncemiz yok iken siyasi oyunlar yüzünden harcanıp duruyoruz.birçok meslektaşımız maalesef meslekten soğumuş ve mecburen yapmak zorunda hissediyor kendisini.siyasi oyunlara malzeme olmayacağımız yarınlara kavuşuruz inşaallah.

Müdavim Üye
    şu an ki yönetimde olan grubun çözüm odaklı olmadığını bile bile her defasında da onları seçiyoruz,ve sonra mızmızlanıyoruz,yani bi nevi bu yapılanları angaryaları hakediyoruz da neyin sitemini yapıyoruz bende yıllardır bunu anlayamıyorum madem yıllardır bu grup bişeylerin önüne geçemiyor hizmet veremiyor, neden meslekte birliği,yada başka grupları denemiyoruz,Yani ben burdana şunu anlıyorum arkadaşlar, biz oy atmaya gittiğimizde hizmet verene yada verebileceğini düşündüğümüz gruba değil siyasi görüşümüze uyan gruba oy veriyoruz tıpki hükümet seçimleri gibi.Olaya bu yönden bakarsak meslekte birlik yada diğer grupların yönetime gelmesi çok zor.O yüzden bizlere herşey müstahak.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    iki taralı görüşte doğru yanları ve yanlışları var, burada önemli olan kim olursa olsun meslek adına bir şeyler yapmasıdır, ister meslekte birlik olsun ister çağdaş grubu olsun, ister türmob kurumsal kişiliği olsun kim uğraşıyorsa teşekkür etmemiz gerekir

Yeni Üye

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Kim sebep olduysa Allah razı olsun diyelim

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    Üstadlar, Sesimiz çıkmadığı sürece biz bu ceremeyi çekmeye devam ederiz. Bakın çıkan sesimizle Odalar ve Türmob gerekli olan girişimmi yazılarımı bilemiyorum ama bi şekilde etkili oldu ve ileri bir tarihe ertelendi. Bana kalırsa bu ertelenme değil kaldırılma anlamı taşıyor ve gündeme gelmez artık. Tamamen yanlış bir karardı zaten ve bunun ceremesini ve cezalarını biz çekecektik. Hepimize hayırlı olsun.
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN