Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ihracat faturasi kapanis tarihi

Kıdemli Üye

Ihracat faturasi kapanis tarihi

Merhaba arkadaslar
    15.06 kestigimiz ihracat faturasinin gumrukten kapanmadigi icin 14.06 gunun kurunu alip 6 aya tarihli girisini yaptim kdv beyanini verdim gecici vergisinide verdim.ancak gumruk kapanis tarihi 26.07 temmuz oldugu icin faturayi 7 aya girmem lazim kdv gecici vergisini duzeltmem lazim.bu anlattigim durumla alakali basiniza gelen bir durum oldumu.yada sizce nasil bir yol izlemem lazim gecici vergisini duzeltsem cirosu dusecek o dönemde ki tahakkuk eden vergide dusecek inceleme durumuda olup is uzayabilir.ayrica e defter mukellefi.yardimlarinizi fikirleriniz icin simdiden tesekkurler.
    Iyi calismalar

Kıdemli Üye
    Alıntı Vedatde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar
    15.06 kestigimiz ihracat faturasinin gumrukten kapanmadigi icin 14.06 gunun kurunu alip 6 aya tarihli girisini yaptim kdv beyanini verdim gecici vergisinide verdim.ancak gumruk kapanis tarihi 26.07 temmuz oldugu icin faturayi 7 aya girmem lazim kdv gecici vergisini duzeltmem lazim.bu anlattigim durumla alakali basiniza gelen bir durum oldumu.yada sizce nasil bir yol izlemem lazim gecici vergisini duzeltsem cirosu dusecek o dönemde ki tahakkuk eden vergide dusecek inceleme durumuda olup is uzayabilir.ayrica e defter mukellefi.yardimlarinizi fikirleriniz icin simdiden tesekkurler.
    Iyi calismalar
    Sayın, Vedatde beyannamelere gerekli düzeltmelere vereceksiniz. İnceleme çıkmasın diye bir ymm ye düzeltmeler için gerçeği yansıttığına dair basit rapor düzenleyeceksiniz. Beyannameleri düzeltme verir ilken konunun gçb kapanış tarihinden kaynaklandığını açıkça yazacaksınız

İyi çalışmalar dilerim

Müdavim Üye
    İade alacaksanız kdv beyannamesini düzeltmeniz yeterli. İade talep etmeyecekseniz hic birsey yapmanıza gerek yok.
    S.M.M.M.

Kıdemli Üye
    sayın ceo46 bende kdv beyannamesine düzeltme vericem.Ancak Geçici Vergiyi düzeltmesem bir sıkıntı olurmu acaba sizce

Müdavim Üye
    Ben de olsam şu aşamada sadece kdv beyannamesine düzeltme verirdim. Çok olağan bir durum olursa ki çok zor ihtimal o zamanda yine düzeltme ver dicekler ki devlet dehine bir durum olduğu için bu dönem gecici vergide matrahı düsürmek istemedik seklinde acıklama da yapılabilir.
    S.M.M.M.

Kıdemli Üye
    teşekkürler kolay gelsin