Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Son 2 yıl

Yeni Üye
    Öncelikle sizler gibi değerli hassas ve bir o kadar mesleki etiklere bağlı kişileri bu özel durumum ile meşgul ettiğim için özür dilerim. Ancak bu forumun bir meslek grubu için açıldığını ve dışarıdan üye olunamayacağı bilgisini galiba atlamışım. Diğer forumlar gibi bilgiye ihtiyacı olan kişilerin bazı konularda fikir alışverişinde bulunabileceği bir ortam sanmıştım. Tekrar değerli vaktinizi aldığım için özür dilerim. Zahmet edip olumlu veya eleştirisel cevap veren herkese çok teşeklür ederim. Bol yağmurlu ve ıslak bir İstanbul akşamında yine kuru bir teşekkürden başka elimden maalesef birşey gelmiyor. Saygı ve sevgilerimle

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Günaydın hayırlı Cumalar arkadaşlar…bu gidişle yakında burada bizlerinde sorduğu soruların karşılığında belli bir ücret ödeme talebinde bulunulacak bazı kimseler olacaktır galiba Cem bey bir soru sormuş ne ücreti her şey bu denli maddiyata mı dayanıyor artık arkadaşlar...hangimizin çevresinde eş dost akraba yada belli bir ortamdayken sen mali müşavirsin diyerek başlayıp ardı arkasının sonu gelmediği sorularla bizden bilgi almak isteyenler olmadı mı ? bunlardan ücret talebimiz olabilir mi hiç..yada bazı mükelleflerin sorduğu sorular o kadar çok ki sadece bu bu sorular için ayrı bir ücret talep etsek yeridir.. ancak bu ortamda Cem bey soru sormuş nedir bu kadar maddiyatçılık... herşey o kadarmı para oldu... tamam cem bey ücret talebinde bulunanların işyerine gitse belki bir derece anlamaya çalışırım da paylaşım yapılan bu ortamda ücret talebinde bulunmak nedir arkadaşlar bu kadar para canlısımı oldu insanlar...karşılıksız kimse kimseye yardım etmeyecek mi... tamam bilgimizi hizmetimizi satarak para kazanıyoruz da burdan bu tip taleplerde bulunmak ve destek olmak nedir kusura bakmayın anlamakta zorlanıyorum... aslında bu ufacık bilgi paylaşımları bile bizlere kendimizi mutlu etmeye yetecek davranışlardır bence…kendinizi mutlu hissetmek istiyorsanız kendinize iyilik yapın…ancak kendinizi çok daha mutlu huzurlu hissetmek istiyorsanız başkalarına iyilik edin onların mutlu olduklarında kesinlikle siz çok daha mutlu olacaksınız..onlara değil kendinize iyilik yapmış olacaksınız…

Müdavim Üye
    Nereden
    Lüleburgaz
    Sayın NADİR YILDIZ biraz yanlış anladınız sanırım. Kimse para istemedi zaten. Sadece bir arkadaş böyle önemli bir konu için ücretli cevap veren profesyonel yerlere gitmeniz daha kesin sonuç almanızı sağlar diye tavsiyede bulunmuş. Konu amma çok büyüdü

Sayın CemCenkaya burası herkesin üye olup soru sorabileceği bir platform. Sadece meslek mensuplarına ait değil. Özür dilemenize gerek yok. İstediğiniz zaman istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın Rietveld biraz değil hiç yanlış anlamadım...

Mesajları daha dikkatli okursanız göreceksiniz ki "bu tür uzmanlık gerektiren hususlarda olması gereken ücret karşılığında bir meslektaşa danışılması gerekir.
    yoksa kuru bir teşekkürle karın doymuyor maalesef " şeklinde yorumdan siz ne anlıyorsunuz devamını yazmamışsınız yada görmediniz mi kuru teşekkürün karın doyurmayacağı gibi bir yorum yapılmış sizin dediğiniz gibi tavsiyede bulunulurken teşekkürü ne şekilde ıslatmayı düşünüyor olabilir acaba ? konunun büyütüldüğü yok ama sağolsunlar cevap veren arkadaşlar olduğu gibi buradaki paylaşımların içinde bu tip yorumlar benim tuhafıma gidiyor..

Müdavim Üye
    Sn. NADİR YILDIZ,
    Aşağıdaki mesajlarına aynen katılıyorum. (+ 1000)

Bir rica;
    gözlerim yoruldu, cümlelerin arasında virgül ve noktalamaya dikkat.

Sonuç; üzülme, bu ortamın fahri yazanlarlada yürüdüğünü unutnayın/göz ardı etmeyin.

Alıntı NADİR YILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın hayırlı Cumalar arkadaşlar…bu gidişle yakında burada bizlerinde sorduğu soruların karşılığında belli bir ücret ödeme talebinde bulunulacak bazı kimseler olacaktır galiba Cem bey bir soru sormuş ne ücreti her şey bu denli maddiyata mı dayanıyor artık arkadaşlar...hangimizin çevresinde eş dost akraba yada belli bir ortamdayken sen mali müşavirsin diyerek başlayıp ardı arkasının sonu gelmediği sorularla bizden bilgi almak isteyenler olmadı mı ? bunlardan ücret talebimiz olabilir mi hiç..yada bazı mükelleflerin sorduğu sorular o kadar çok ki sadece bu bu sorular için ayrı bir ücret talep etsek yeridir.. ancak bu ortamda Cem bey soru sormuş nedir bu kadar maddiyatçılık... herşey o kadarmı para oldu... tamam cem bey ücret talebinde bulunanların işyerine gitse belki bir derece anlamaya çalışırım da paylaşım yapılan bu ortamda ücret talebinde bulunmak nedir arkadaşlar bu kadar para canlısımı oldu insanlar...karşılıksız kimse kimseye yardım etmeyecek mi... tamam bilgimizi hizmetimizi satarak para kazanıyoruz da burdan bu tip taleplerde bulunmak ve destek olmak nedir kusura bakmayın anlamakta zorlanıyorum... aslında bu ufacık bilgi paylaşımları bile bizlere kendimizi mutlu etmeye yetecek davranışlardır bence…kendinizi mutlu hissetmek istiyorsanız kendinize iyilik yapın…ancak kendinizi çok daha mutlu huzurlu hissetmek istiyorsanız başkalarına iyilik edin onların mutlu olduklarında kesinlikle siz çok daha mutlu olacaksınız..onlara değil kendinize iyilik yapmış olacaksınız…

Mesajları daha dikkatli okursanız göreceksiniz ki "bu tür uzmanlık gerektiren hususlarda olması gereken ücret karşılığında bir meslektaşa danışılması gerekir.
    yoksa kuru bir teşekkürle karın doymuyor maalesef " şeklinde yorumdan siz ne anlıyorsunuz devamını yazmamışsınız yada görmediniz mi kuru teşekkürün karın doyurmayacağı gibi bir yorum yapılmış sizin dediğiniz gibi tavsiyede bulunulurken teşekkürü ne şekilde ıslatmayı düşünüyor olabilir acaba ? konunun büyütüldüğü yok ama sağolsunlar cevap veren arkadaşlar olduğu gibi buradaki paylaşımların içinde bu tip yorumlar benim tuhafıma gidiyor..
    Saygılarımla,
    Gürbüz AÇIKBAŞ

Müdavim Üye

Tarafıma cevap verme hakkı doğduğu için yazıyorum. Bizler bu şekilde devam ettiğimiz sürece ve meslektaslar arasında dayanışma olmadığı sürece sirtimizdan geçinen çok olur.. sağolun.. artık bu yerlerden gitmenin zamanı da geldi. Bol kazançlar.

Müdavim Üye
    Bu gibi platform ve benzerleri bilgi/malumat paylaşmaktadır, hatırlatma ve uyarılar yapmaktadır.
    Herkes cevap yazmıyor, bilgi vermiyor, arzu edenler yazıyor, arzu edenler bilgi veriyor, ve hatırlatmalar yazıyorlar, üşenmeyip açıklamalar yapıyor...

BURAYA KADAR YANLIŞ DİYEN VARMI?

En üste soru soran kişi, beklediği cevabı başka yerden belki edinebilir, veya edinemez.
    Ama, ne fark eder...
    Soruyu soran bir meslek mensubuda olabilir, neticede...

Ayrıca bu soruya burada cevap veren arkadaşların malumatıyla, yararlanan olabilecek site girenlerini düşünün...

Yada, buralara meslek mensubu olduğu kesin bilinenlerden başkasının girmesinin engellenmesi sağlanmalı, nasıl olacaksa... Yada, bu forumlar bizim için, sadece Oda’larımız bünyesinde olmalı.

e ne oldu şimdi? Hiç...

Buradan bir şey çıkmaz, umumi yarardan başka ...
    Saygılarımla,
    Gürbüz AÇIKBAŞ

Müdavim Üye
    Ben forumdaki değerli yöneticilerimizden birkaç kişinin, bu tip sorularda forum forum gezip aynı soruyu sorduklarını tatmin edici cevap almak için dolaştıklarını söylediler. Ayıptır söylemesi, şahsen uzmanlık dalım olan sigortacılık konusunda cevap versem mi vermesem mi. Forum yöneticilerimize ayıp olur mu olmaz mı diye düşünmeden edemiyorum. Forum yöneticilerimizin haklı olduğu taraf şudur. Sigorta konusu çok uzmanlık gerektirir. Ben 15 senedir emekli maaşlarının çok düşeceği konusunda çeşitli yerlerde yazılar yazdım. Soru soranlara kahvelerde söyledim. Maalesef 10-15 senedir kızanlar sen haklıymışsın dediler. Burada vereceğimiz çoğu cevap insanların fikirlerini doyurmuyor.

Konumuza dönecek olursak, bilgi birikim paylaşım platformudur. Belki meslektaşlarımızdan bu konulara vakıf olmayan kişiler çıkabilir. Eşi dostuna yardımcı olmak isteyen meslektaşlarımız olabilir. Bence bu soruların sorulması, cevap verilmesi hem soruyu soran hemde bizler açısından faydalı olabileceği kanaatindeyim.