Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kurumlar vergisi alacağinin sgk mahsubu

Kıdemli Üye

Kurumlar vergisi alacağinin sgk mahsubu

iyi günler

2015 ve 2016 kurumlar vergisi stopaj kesintisinden olan alacağımız var daha öncesinde muhtasar ve kdv ödemelerine mahsup yapmıştım ancak sgk ödemesine istinaden mahsup yapmak istiyoruz nasıl bir yol izlememiz gerekir.

teşekkürler

Kıdemli Üye
    güncellll....

Kıdemli Üye
    Alıntı egn1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler

2015 ve 2016 kurumlar vergisi stopaj kesintisinden olan alacağımız var daha öncesinde muhtasar ve kdv ödemelerine mahsup yapmıştım ancak sgk ödemesine istinaden mahsup yapmak istiyoruz nasıl bir yol izlememiz gerekir.

teşekkürler
    Üstad öcelikle internet vergi daiersinden mahsupları girmiş ve talep etmiş olmanız gerekli daha sonra eğer sgk borcu güncel değilse yani geçmişe dö
    nük borçlar var ise bağlı bulunduğunuz sgk dan güncel borcunuz ile alakalı yazı alacaksınız, sonra bağlı olduğunuz vergi dairesine gidip bu yazıyı vereceksiniz orda memur arkadaş size bir form verecek yanılmıyorsam ek5 formu idi tam aklımda değil bu form doldurulacak kaşe imza yapılıp sgk yazısı ile birlikte evrak kayıt daha sonra sgk larınız mahsup olur.
    Bu gün, bundan sonraki hayatınızın ilk günü

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkiye
    Sonradan bir değişiklik olmadıysa SGK prim borçları sadece KDV iadesinden doğan alacaklardan mahsup edilebiliyordu.

Kıdemli Üye
    Alıntı tuncerkılıcarslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad öcelikle internet vergi daiersinden mahsupları girmiş ve talep etmiş olmanız gerekli daha sonra eğer sgk borcu güncel değilse yani geçmişe dö
    nük borçlar var ise bağlı bulunduğunuz sgk dan güncel borcunuz ile alakalı yazı alacaksınız, sonra bağlı olduğunuz vergi dairesine gidip bu yazıyı vereceksiniz orda memur arkadaş size bir form verecek yanılmıyorsam ek5 formu idi tam aklımda değil bu form doldurulacak kaşe imza yapılıp sgk yazısı ile birlikte evrak kayıt daha sonra sgk larınız mahsup olur.
    teşekkür ederim

Kıdemli Üye
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonradan bir değişiklik olmadıysa SGK prim borçları sadece KDV iadesinden doğan alacaklardan mahsup edilebiliyordu.
    sayın aslan kdv den alacağımız yok kurumlardan stopajından alacağımız var bu konu hakkından vergi dairesinden mi teyit alabiliriz.

teşekkürler

Kıdemli Üye
    günecll.....

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    sgk yı mahsup etmiyorlar, benim başka derdim var şirket başka bir adi ortaklığın ortağı ordaki borcunu mahsup edecek yeri bir türlü bulamıyorum.
    Konu gunduzmuhasebe tarafından (29.Temmuz.2017 Saat 18:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme
    Kendini Bil Kendini