Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gençlere 30.000 tl hibe tarım sektöründe

Müdavim Üye

gençlere 30.000 tl hibe tarım sektöründe

Tarım sektöründe gençlere 30.000 tl hibe başvuruları devam ediyor mu büyükşehirin ilçesinde tarım işi ile uğraşmak isteyen başvurabilir mi illa köyde mi olmalı ?

Müdavim Üye
    Kusura Bakmayın Melek Yıldırım. Fakat bu tür konular bizim işimiz olmamalı. Biz kişinin aylık 8.000 tl alan özel muhasebecisi ırgatı değiliz. Biz ne bilelim tarım sektöründe 30.000 tl hibeyi. Kişi gider öğrenir prosedürlerini okur araştırır size gelir ben Tarım yapacağım der. Defterimi tutarmısın. Zaten 30.000.- Tl hibe alan birisi nasıl muhasebeci ücreti versin ne yapsın ne etsin. Zaten balık baştan kokmuş.

Büyükşehirlerde zaten doğru dürüst tarım arazisi yok. Eğer böyle bir arazisi olsa müteahhiti verir. Otopark yapar. veya avm gelir. Hiç olmadı dükkan tezgah yapar. Ben şahsen olayı, 30.000 tl teşvik alıp parayı başka yerlerde değerlendirebilecek olarak algıladım. Burası Türkiye adamını bulursa hibeyi alır.

Müdavim Üye
    çok doğru söylüyorsunuz bizim işimiz değil bunu yapacak olan benim arkadaşım bir kısmında doğal sebze meyve yetiştirecek bende gıdamı oradan temin edicem , yani sizin bahs ettiğiniz gibi değil durumlar. Arazide mütehhaite verilecek yerde değil veya avm vb yapılamayacak durumda 10 yıl birşey yapılamaz 10 yıllık kiralamış zaten olursa da 10 yıl sonra olacak.