Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yıllık İşletme Cetvelleri verilme süresi 02.05.2017 son günüdür.

Müdavim Üye
    Yıllık işletme cetvelini gönderemeyen meslektaşlarım üzülerek söylüyorum. Gece 22.'Den sonra mümkünse Gece 24.00 -1 - 2 -3 gibi saatlerde deneyiniz. Gündüz vakti uğraşıp sinirlerinizi alt üst etmeyiniz. Çünkü sistem gündüz çalışmıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    KOCAELİ
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllık işletme cetvelini gönderemeyen meslektaşlarım üzülerek söylüyorum. Gece 22.'Den sonra mümkünse Gece 24.00 -1 - 2 -3 gibi saatlerde deneyiniz. Gündüz vakti uğraşıp sinirlerinizi alt üst etmeyiniz. Çünkü sistem gündüz çalışmıyor.
    Aynen dediğiniz gibi şu anda sistem ağır aksak da olsa çalışıyor. Günümü mahvetti bugün ...
    E.R.C.

Kıdemli Üye
    sistemleri hala çalışmıyor... nedir bu mali müşavir milletine eziyet.

Müdavim Üye
    Alıntı Sebahattin- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sistemleri hala çalışmıyor... nedir bu mali müşavir milletine eziyet.
    Kağıt ortamında gönderebilirsiniz.

Alıntı muhasebe1963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 saattir 1 tane bile gönderemedik
    ciroyu yazdım kaydettim.ürün bilgi girişine tıklıyorum ciro bilgisini yazmalısınız diye uyarı veriyor
    yapacağınız siteye ...............
    bende de aynı yazı çıkıyor nasıl hallettiniz nereden giriyorsunuz ? explorer chrome fairfox

Müdavim Üye
    Alıntı king1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de aynı yazı çıkıyor nasıl hallettiniz nereden giriyorsunuz ? explorer chrome fairfox
    Tarayıcı (internet explorer, choreme, firifox, maxthon vb) ile genelde alakası yok. Sistem normal zamanlarda bile çark dönerek düşünmeye ayarlanmış. Kısaca altyapısı iyi değil yok. Bu nedenle yoğunluktan dolayı takılıyor yapmıyor. Gece yarısından sonra meslektaşlarımın yapmalarını tavsiye ederim.
    Tekrar ediyorum son günlere kalmayın. Mümkünse Cuma gecesi, Cumartesi akşamı ve gecesi, pazar günü gündüz akşam gece yapıp bitirin. 1 Mayıs 2017 Pazartesi ve son gün 02.05.2017 Salı günü sisteme gecede giriş yapılmayacağını zannediyorum.

Kıdemli Üye
    Alıntı king1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tarayıcı farketmiyor.hepsinden denedim sonuç aynı
    dün akşamüstü bi boşlukta ciroyu kaydettim.ondan sonra ürün bilgilerini girebildim ama yine tıkandı öyle kaldı

Kıdemli Üye
    Ne bekleniyor..
    hadi bilim sanayi müdürlüklerinin umrunda değil anladık da.
    meslek odaları ne yapıyor.
    işkenceye alışık bizimkiler bişey olmaz felan mı diyorlar.

Müdavim Üye
    Söylemek istemiyorum. Türkiye'de sistemlerin neredeyse tamamının yakını ağır aksak çalışıyor. Türkiye bilgisayar ağına yatırım yapmıyor. Depolama alanı, veri alma aktarma vb birçok olayımız çok kötü. İnternetimiz fiber değil. Fiber olanlarda, Avrupa Amerika vb gelişmiş olan ülkelerdeki gibi tam sağlıklı değil.

Sonuçta devletimiz muhasebecilere her olayda olduğu gibi ağır cezalar öngürmüş. Tüm angaryaları başımıza yıkarak her 10 güne bir beyanname form vb bir sürü olay yüklemiş. Hiçbir kurum birbirinden haberdar değil. İşin ilginci bırakın Maliye Bakanlığını, Gelirler idaresini, Odalar, Türmob hepsi yapılan işin içeriğini ağırlığını bilmiyor.

Mesela bakın 02.05.2017 Salı günü en son işlere bakalım.
    1- Kurumlar Vergisi
    2- Ba Bs
    3- Yıllık İşletme Cetvelleri
    4- Muhtasar Sgk eşleştirmeleri
    5- İşkur
    6- Sgk İşe giriş Çıkışlar
    7- Bankalara Ücret Bordroları
    8- Sgk, Bağkur, Kurumlar vergisi ödemeleri

Daha sayamayacağımız bir sürü işler var. Bankalara bilanço, beyannameler, Mizan, karşıt inceleme, ba bs mutabakatı vs... Haliyle bir işle uğraşır iken öbür işi aksatmak zorunda kalıyoruz. Mesela Yıllık işletmeyi yapmayanlar sıkıntı çekiyor. Bizde Ba Bs Kurumları sona bıraktık. Bizde belki bunlardan sıkıntı çekeceğiz.

Müdavim Üye
    Alıntı muhasebe1963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tarayıcı farketmiyor.hepsinden denedim sonuç aynı
    dün akşamüstü bi boşlukta ciroyu kaydettim.ondan sonra ürün bilgilerini girebildim ama yine tıkandı öyle kaldı
    cam işi yapan bir mükellefimiz var.. ciroya toplam hasılatı mı yazacağız ? Daha önce doldurmadım bu cetveli..