Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yıllık İşletme Cetvelleri verilme süresi 02.05.2017 son günüdür.

Müdavim Üye

Yıllık İşletme Cetvelleri verilme süresi 02.05.2017 son günüdür.

Bilindiği gibi Sanayi Sicil Müdürlüğüne verilmesi gereken 2016 Yılı Yıllık İşletme cetvellerinin verilme süresi 30.04.2017 tarihi idi.
    Bu tarih Pazar gününe denk geldiği, 01.05.2017 günü resmi tatil olması sebebi ile 02.05.2017 tarihine ertelenmiştir.
    Gerekli yazılar bilgiler e-mail adreslerine gönderilmiştir.

Son günlere bırakılmaması, sistemin yoğunluğu göz önüne alınarak erken verilmesi gerektiği yönünde telkinler var.

Meslektaşlarımıza duyurulur.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    sistem yine çok yavaş girilmiyor

Müdavim Üye
    Alıntı levoank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sistem yine çok yavaş girilmiyor
    Bilhassa son günlere girilir iken, sistem çok yavaşlıyor. bu nedenle Akşam veya gece yapılması, imkan yok ise Cumartesi Pazar günü yapılması uygun olacağı görüşündeyim. Eğer 02.05.2017 son gün girmeye çalışırsanız gönderemezsiniz. Çünkü Cumartesi, Pazar, Pazartesi tatil olduğu için son güne bırakanlar çok olacaktır.
    Zaten bizlere gelen e-mail'de bu tür konulara dikkat çekiliyor.

Kıdemli Üye
    Teşekkürler Sayın Karce

Kıdemli Üye
    İşletme Cetveli doldurdum
    "İl Müdürlüğüne Gönder" tıkladım ancak bir bilgi gelmedi
    İşletme cetvelinin il müdürlüğüne sistem üzerinden gidip gitmediğini nasıl görebilirim?
    Ayrıca
    Yine işletme cetveli yazdır dediğimde yazdırma yani örnek alma işlemide yapılmıyor
    Saygılar

Kıdemli Üye
    1 saattir 1 tane bile gönderemedik
    ciroyu yazdım kaydettim.ürün bilgi girişine tıklıyorum ciro bilgisini yazmalısınız diye uyarı veriyor
    yapacağınız siteye ...............

Müdavim Üye
    Nereden
    Lüleburgaz
    Yine geceleri uğraşıcaz anlaşılan. İşimiz zor.

Müdavim Üye
    bu nasıl bir sistem sabahtan beri bir firmayı veremedim.

Kıdemli Üye
    sanayi sicil sistemi malesef çalışmıyor... Odalar bu işe el atmalı.

Müdavim Üye
    Alıntı Serkan2016 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşletme Cetveli doldurdum
    "İl Müdürlüğüne Gönder" tıkladım ancak bir bilgi gelmedi
    İşletme cetvelinin il müdürlüğüne sistem üzerinden gidip gitmediğini nasıl görebilirim?
    Ayrıca
    Yine işletme cetveli yazdır dediğimde yazdırma yani örnek alma işlemide yapılmıyor
    Saygılar
    Gönderdiğiniz zaman sizin yazdığınız e-mail numarasına bilgi geliyor. Tabi ki her mükellefimize aynı mail adresini kullandığımız için hangisinin olduğunu bilemiyoruz. Çünkü Yıllık işletme cetveli gönderilmiştir türünden hiçbir açıklama olmayan mükellefin ismi ünvanı vb hiçbir bilgi bulunmayan e-mail geliyor. Birde e-mailler 5 ile 150 gün arası geliyor. Bana 100 günde gelenler bile oldu şaka gibi.

Peki gönderdiğinizi nasıl kontrol edeceksiniz. 2016 yılına ait Yıllık işletme cetvelini doldurduğunuz zaman "İl Müdürlüğüne Gönder" yazısı çıkmıyor ise gönderilmiştir. Eğer bu yazı var ise gönderilmemiştir. Gönderilmeyen veya sistemsel bir arıza nedeni ile "İl Müdürlüğüne Gönder" yazısını görüyorsanız tekrar gönderiniz.

Yazdırma işlemi genel olarak uzun sürüyor ve yoğunluğa bağlı olarak değişiyor. Geçen günlerde yaptığımda 5 dk yazıdan alabiliyordum. Bu süre bilgisayar hızına, sisteme bağlı olarak 2 saat veya 5 saat arası değişmekte. Yazıcıdan çıktı alamıyorsanız çok önemli değil. Çünkü yazıdan almanız verilmiş olması anlamına gelmiyor. Mühim olan İl Müdürlüğüne gönder yazısını görmemek.