Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sgk genelgesi 2017-17 : 666 TL SGK ve 106 TL stopaj teşviki kapsami genişletildi

Moderatör

Sgk genelgesi 2017-17 : 666 TL SGK ve 106 TL stopaj teşviki kapsami genişletildi

Sisteme Giriş Adresi: https://uyg.sgk.gov.tr/Sigortali_Tes...mp;islemturu=2

Genelge İçin: https://www.mustafagulsen.com/konula...isletildi.html

Özetle Yararlanma Şartları:
    Sigortalılar Yönünden:
    · İş-Kur’a kayıtlı işsizler arasından 01.02.2017 tarihinden itibaren 31.12.2017 e kadar işe alınması,
    · (2017-17 Genelge ile değişti) Sigortalının işe alındığı tarihten önceki üç aya ilişkin Kuruma verilen aylık prim ve hizmet belgelerinde veya muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinde 10 günden fazla bildirilmemesi (Değişmeden önceki hali: İşe alındıkları tarihten önceki üç aya ilişkin Kuruma verilen aylık prim ve hizmet belgelerinde kayıtlı sigortalılar dışında olmaları,)
    · İşe girdiği tarihten önceki üç aylık sürede işsiz olmasına rağmen, işe girdiği tarihten önceki altı aylık süre içerisinde işten ayrılış nedeni en son (19)(Mevsim Bitimi), (20)(Kampanya Bitimi) ve (30) (Vize Süresi Bitimi) olarak bildirilen sigortalı olmaması,
    - (2017-17 Genelge ile)

İşverenler Yönünden:
    · 2016/Aralık ayına ilişkin aylık prim ve hizmet belgelerindeki sigortalı sayısına ilave
    çalışan alması,(2016/Aralık ayında sigortalı çalıştırılmaması nedeniyle Kuruma bu aya ilişkin aylık prim ve hizmet belgesinin verilmemiş olması halinde, bu destekten yararlanabilmek için sigortalının işe alındığı işyerinden 2016 yılında Kuruma bildirilen aylık prim ve hizmet belgelerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak çalıştırılması gerekmektedir.)
    · Aylık prim ve hizmet belgelerinin yasal süresi içerisinde verilmesi, Sigorta primlerinin yasal süresinde ödemesi,
    · Kuruma prim, İPC ve bunlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı borçlarının
    bulunmaması,
    · Var olan borcun 6183 sayılı Kanunun 48 inci md. göre tecil ve taksitlendirilmenin
    yahut yapılandırmanın devam etmesi gerekmektedir.
    Konu Forum-Mod tarafından (14.Temmuz.2017 Saat 17:01 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    İşçi mart ayında işe alındı işkura kaydı var tüm Sartları tasıyor fakat soz konusu tanımlama yenı yapıldı normal tesvık devam edermıs sızce mart nısan normal tahakkuk oldu
    BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Yeni tanimlamanim.nasil.bir avantaj getirdigini anlamadim.ise.giristen sonra e bildirgede ilgili modulden sorgulama.yaptigimda personele.onay alidigimda calisan.icin tesvikten yararlaniyorum bununla.ilgili degiseen bir durum varmi
    tarkan1138

Yeni Üye
    İŞE GİRİŞ TARİHİ 01/02/2017 - 31/05/2017 TARİH ARALIĞINDA OLMADIĞINDAN DOLAYI BU MENÜDEN TANIMLAMA YAPILAMAZ
    diye bir uyarı çıkıyor

Üye
    Alıntı emre5050 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İŞE GİRİŞ TARİHİ 01/02/2017 - 31/05/2017 TARİH ARALIĞINDA OLMADIĞINDAN DOLAYI BU MENÜDEN TANIMLAMA YAPILAMAZ
    diye bir uyarı çıkıyor
    aynı menünün altında 01/02/2017-31/12/2017 arası işe girenler yazmasına karşın böyle bir uyarı çıkıyor sistem güncellenmemiş diye düşünüyorum.. bilgisi olan varsa bize aktarabilir mi ?
    Bütün mutsuzluklar, yokluktan değil, çokluktan ileri gelir.

Tolstoy

Müdavim Üye stokgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilgili khk olan 687 de mukellefin 2003 den 2013 e kadar araliklarla ssk ya 4a dan dolayi borcu var 2017 temmuzda sahis isletmesi acip ilk kez sigortali calistirdi ve bu tesvikten yararlandirdik kontrol ettigimde de yersiz tesvikde de herhangi bir sorun cikmadi . Bu sekilde borcun olmasi ileride bir sorun teskil eder mi acaba ...

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Dolayısıyla, aynı veya farklı sosyal güvenlik il müdürlüğü/sosyal güvenlik merkezinde işlem gören birden fazla işyeri bulunan işverenlerce, söz konusu destekten, yasal ödeme süresi geçmiş sigorta primi, işsizlik sigortası primi, idari para cezası ile bunlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı borcu bulunmayan işyerlerinden dolayı yararlanılabilecek, ancak borcu olan işyerlerince bu borçlar ödenmediği sürece destekten yararlanılamayacaktır.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dolayısıyla, aynı veya farklı sosyal güvenlik il müdürlüğü/sosyal güvenlik merkezinde işlem gören birden fazla işyeri bulunan işverenlerce, söz konusu destekten, yasal ödeme süresi geçmiş sigorta primi, işsizlik sigortası primi, idari para cezası ile bunlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı borcu bulunmayan işyerlerinden dolayı yararlanılabilecek, ancak borcu olan işyerlerince bu borçlar ödenmediği sürece destekten yararlanılamayacaktır.
    Demenize gore suan tesvikten yararlanamamamiz lazim iken yararlaniyoruz fakat yersiz tesvik kontrol ettigimde herhangi bir sorunlada karsilasmamaktayim . Acaba gecen ayida iptal edip dilekce ile sgk ya mi basvuru yapmam lazim yoksa bu sekilde devam mi etmeliyim .

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Borcu olan dosya ile yeni tescil edilen dosya aynı mı? Eger dosya yeni tescil edilmiş (temmuz 2017 dediğiniz) dosya ise ve borcu yok ise teşvikten faydalanabilir. Sadece farklı dosya numaralarında borcu var olabilir her dosya ayrı değerlendirilir.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Dosya numaralari farkli oyleyse sorun yok demektir . Tesekkurler . . .