Sayfa 1 Toplam 14 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 132 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VKN ile SGK İ.Sicil No Eşleştirilmesine İlişkin Bildirim 02.05.2017 SON!

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

VKN ile SGK İ.Sicil No Eşleştirilmesine İlişkin Bildirim 02.05.2017 SON!

<<“EK-8:Vergi Kimlik Numarası ile Sosyal Güvenlik Kurumu İşyeri Sicil Numarasının Eşleştirilmesine İlişkin Bildirim”girişi yapmak için; >>>

Vergi kanunlarına göre verilmesi gereken “Muhtasar Beyanname” ile 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Madde 4/1-a kapsamında sigortalı sayılanların bildirildiği “Aylık Prim ve Hizmet Belgesi”nin birleştirilmesi sonucunda oluşturulan “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi”nin verilmesine ilişkin usul ve esasların belirlendiği 1 Sıra No.lu Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği, 18 Şubat 2017 tarihli ve 29983 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.
    Tebliğin yayımı tarihinde yürürlüğe giren Geçici 1 inci maddesine göre, elektronik ortamda verilmesi gereken “EK-8:Vergi Kimlik Numarası ile Sosyal Güvenlik Kurumu İşyeri Sicil Numarasının Eşleştirilmesine İlişkin Bildirim” İnternet Vergi Dairesi (www.intvrg.gib.gov.tr) adresinde bulunan “Diğer Bildirim ve Bilgi Girişleri” menüsünde yer almaktadır. Bildirimin en geç 31.03.2017 Cuma günü saat 23.59’a kadar, 340 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda gönderilmesi gerekmektedir.
    Söz konusu bildirimi;
    - E-beyanname kullanıcısı olan mükellefler, bizzat kendileri kullanıcı kodu, parola ve şifresini kullanarak,
    - 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununa göre yetki almış bir serbest muhasebeci veya serbest muhasebeci mali müşavir ile aracılık veya aracılık/sorumluluk sözleşmesi bulunan mükellefler, sadece muhasebeci veya mali müşavirleri aracılığıyla,
    - Mal müdürlüğü mükellefi olup, bir muhasebeci veya serbest muhasebeci mali müşavir ile sözleşmesi olmayanlar, varsa mevcut e-beyanname şifrelerini kullanarak, yoksa bağlı oldukları mal müdürlüğüne başvuruda bulunarak internet vergi dairesi kullanıcı kodu, parola ve şifresi alarak,
    - Kurumlar vergisi mükellefiyeti bulunmamakla birlikte vergi kesintisi yapma zorunluluğu bulunanlar/işverenler, varsa mevcut e-beyanname şifrelerini kullanarak, yoksa bağlı oldukları vergi dairesine başvuruda bulunarak internet vergi dairesi kullanıcı kodu, parola ve şifresi alarak
    elektronik ortamda göndereceklerdir.elektronik ortamda göndereceklerdir.

<<“EK-8:Vergi Kimlik Numarası ile Sosyal Güvenlik Kurumu İşyeri Sicil Numarasının Eşleştirilmesine İlişkin Bildirim”girişi yapmak için; >>>

30 Mart 2017 PERŞEMBE
    Resmî Gazete
    Sayı : 30023

TEBLİĞ

Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı)’ndan:
    MUHTASAR VE PRİM HİZMET BEYANNAMESİ GENEL TEBLİĞİ
    (SIRA NO: 1)’NDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA
    DAİR TEBLİĞ (SIRA NO: 2)
    MADDE 1 – 18/2/2017 tarihli ve 29983 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği (Sıra No:1)’nin geçici 1 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “bu Tebliğin yayım tarihini izleyen ayın sonuna kadar” ibaresi “2/5/2017 tarihine kadar” olarak değiştirilmiştir.
    MADDE 2 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    MADDE 3 – Bu Tebliğ hükümlerini Maliye Bakanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı müştereken yürütür.
    Konu Forum-Mod tarafından (24.Nisan.2017 Saat 18:33 ) değiştirilmiştir.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Üye
    Angarya...

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    bir mükellefim için eşleştirme yaparken sistemsel hata mesajı almıştım. önemsemeyip yeniden denedim ama tekrar denedim bu numara kayıtlıdır uyarısı geliyor. aynı mükelelf için listeleme yapıyorum hiçbir kayıt göstermiyor... günlerce denedim sonuç aynı. az önce denedim yine aynı....
    fikri olan var mı acaba?

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı haksoy1972 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir mükellefim için eşleştirme yaparken sistemsel hata mesajı almıştım. önemsemeyip yeniden denedim ama tekrar denedim bu numara kayıtlıdır uyarısı geliyor. aynı mükelelf için listeleme yapıyorum hiçbir kayıt göstermiyor... günlerce denedim sonuç aynı. az önce denedim yine aynı....
    fikri olan var mı acaba?
    444 0 189’u arayın.
    E beyanname teknik destek bölümünü tuşlayın.

Size yardımcı olacaklardır.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Müdavim Üye
    Alıntı haksoy1972 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fikri olan var mı acaba?
    aynı hatayı bende aldım bir mükellefden , bir rakamı yanlış yaptım kaydettim. daha sonra güncelleyip doğrusunu yaptım açıklamasına da sehven hata dedim öyle kaydettim.

Üye
    Nereden
    Antalya
    konuyla çok alakalı değil ama iş yeri koduna ne yazacağız

Kıdemli Üye
    4 firmam var 3'ü aylık 1 tanesi 3 aylık. aylık olanları verdim ancak 3 aylık olanda internet vd. girince VKN ile SGK İ.Sicil No Eşleştirilmesine İlişkin Bildirim kısmı çıkmıyor aktif değil vergi dairesini aradım düzelecek dedi ama böyle bir durumla karşılaşan varmı acaba?

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı egn1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 firmam var 3'ü aylık 1 tanesi 3 aylık. aylık olanları verdim ancak 3 aylık olanda internet vd. girince VKN ile SGK İ.Sicil No Eşleştirilmesine İlişkin Bildirim kısmı çıkmıyor aktif değil vergi dairesini aradım düzelecek dedi ama böyle bir durumla karşılaşan varmı acaba?
    valla yeni internet vergi dairesinde hiç bir mükellefimin diğer bildirim ve bilgi girişleri bölümünde eşleştirme sütunu yok.
    Canı yanan sabretsin,canı yakanda yanacağı günü beklesin...

Müdavim Üye
    3 Aylık muhtasarlar bu durumda aylık olacak sanırım ne zaman olacak bu sisteme geçiş zamanı gibi bilgiler nelerdir acaba ?
    S.M.M.M.

Kıdemli Üye
    Bu ne acizlik! Biz zaten mükelleflerin vergi daire ve kimlik numaralarını, sgk sitesinde bildirmedik mi !