Sayfa 2 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu
Toplam 167 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 666 TL SGK İşveren Desteği Yayımlandı. 01.03.2017

Müdavim Üye
    2016 aralık işçi sayısının + 1 ' i olacak . örnek -1 aralık 2016 da işçi sayısı 5 . 31.12.2016 tarihinde 2 işçi çılktı. 2017- ocak ayında işçi sayısı 3 olur. 2017- şubat ayında 1 işçi girdi . işçi şartları taşıyor. fakat işveren de işçi sayısı düştüğü için bu teşfikten yararlanamaz.

örnek-2 aralık 2016 işçi sayısı 5 , 2017 ocak ayı bir işçi çıktı . şubata işçi devri 4 oldu . 2017 şubatta bir işçi girdi . işçi şartları taşıyor fakat işveren işçi sayısı düştü . teşfik güme gitti.

örnek- 3, 2016 aralık işçi sayısı 5 , ocakta 2 işçi girdi . şubatta bir işçi girdi işçi şartları taşıyor ise teşfikten yararlanır.

bu örnekler böylre gider. bizi mart ayında yine boş bırakmadılar. birde bu sgk teşgiği , muhtasar teşgiigide olavcak gelir idaresi bununla ilgili bir genelge yayınlar sanırım.

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş 2016 aralığa ilavemi yoksa birde 2016 yılı ortalama işçi sayımı buneya bence bu işten sgk karlı çıkar teşvikten fazla ipc keser
    Aralık ayındaki toplam sayısına ilave.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Müdavim Üye
    Alıntı Hüseyin KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aralık ayındaki toplam sayısına ilave.
    Pardon arkadaşlar 2016 ortalama işçi sayısı aralıkta bildirim yapmayanlar 2016 aralık işçisine ulaşabilmek için 2016 yılı ortalamasıyla hareket edecekmiş.Okumaya vakit olmayınca böyle oluyor.
    Cevaplarınız için teşekkürler.

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Arkadaş 2016 aralığa ilavemi yoksa birde 2016 yılı ortalama işçi sayımı buneya bence bu işten sgk karlı çıkar teşvikten fazla ipc keser
    2017 – 10 sayılı genelgenin 8. Maddesinde

2016/Aralık ayında bildirilen toplam sigortalı sayısına veya 2016 yılı ortalama sigortalı sayısına ilave olarak çalıştırılıp çalıştırılmadığı hususunun işverenlerce takip edilmesi gerekmekte olup, anılan maddede öngörülen destekten bu sebeple yersiz yararlanan işverenlerin listesi Kurum sistemlerinden alınarak, daha önce İşsizlik Sigortası Fonundan yersiz olarak karşılanmış prim tutarları gecikme cezası ve gecikme zammı ile birlikte işverenlerden tahsil edilecektir. “
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Müdavim Üye Canbolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- 2016/12.ayda bildirimde bulunan işveren Aralık 2016 ayına ilave olup olmadığına
    2- 2016/12.ayda bildirimi olmayan örnek 2016/7-8-9-10-11. aylarda bildirim var 12.ayda yok ise işte o zaman 07 ile 11.ayların bildirilen sayıyı toplayıp 5 aya bölecek çıkan ortalamaya ilave olup olmadığına baklacak,
    3-2017 yılında ilk defa tescil edilen işyerinde ise işe alınan işçinin tüm şartları sağlaması halinde giriş tarihini takip eden 3.aydan itibaren faydalanacak fakat desteğin yarısından faydalanabilecek.
    S.M.M.M.Metin Canbolat

Kıdemli Üye Nasrettin Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Türkiye / SMMM
    Bu mesleği çok sevmeye başladım....................
    Eğer Sen Kusursuz Olsaydın; Başkalarının kusurlarını bulup çıkarmaya bu kadar meraklı olmazdın! (Anton Çehov)

Kusur bulmak için bakma birine, bulmak için bakarsan bulursun. Kusuru örtmeyi marifet edin!
    İşte o zaman kusursuz olursun. (Hz. Mevlana)

Müdavim Üye
    şimdi benim dosyam açık ama 2016 yılında hiç işçi çalışmadı. ben 03/03/2017 tarihinde işçi şartları uyan 2 kişi giriş yaparsam bu iki işçi için taa haziran ayından itibaren teşvik tutarının yarısı kadar yararlanılacak. Doğrumu anlamışım acaba ? )

bir de yine dosya aynı şekilde 4447/10.maddeden faydalanmak istersem 2 işçi içinde faydalabiliyor muyum.

Müdavim Üye
    Alıntı Hüseyin KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 – 10 sayılı genelgenin 8. Maddesinde

2016/Aralık ayında bildirilen toplam sigortalı sayısına veya 2016 yılı ortalama sigortalı sayısına ilave olarak çalıştırılıp çalıştırılmadığı hususunun işverenlerce takip edilmesi gerekmekte olup, anılan maddede öngörülen destekten bu sebeple yersiz yararlanan işverenlerin listesi Kurum sistemlerinden alınarak, daha önce İşsizlik Sigortası Fonundan yersiz olarak karşılanmış prim tutarları gecikme cezası ve gecikme zammı ile birlikte işverenlerden tahsil edilecektir. “
    Evet üstadım farkettim.Arada veya ibaresi var.
    1.Yani 2016 aralık ayında bildirimi olan
    2.Yada 2016 aralık ayında bildirimi olmayıp aralık ayını tespitine ilişkin 2016 yılı ortalamasını alanlar için

2016 aralıkta bildirimi olanın 2016 yılı ortalamasına gerek yok.
    Konu netleşti teşekkürler.

Müdavim Üye
    Alıntı SMMMYASEMİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi benim dosyam açık ama 2016 yılında hiç işçi çalışmadı. ben 03/03/2017 tarihinde işçi şartları uyan 2 kişi giriş yaparsam bu iki işçi için taa haziran ayından itibaren teşvik tutarının yarısı kadar yararlanılacak. Doğrumu anlamışım acaba ? )

bir de yine dosya aynı şekilde 4447/10.maddeden faydalanmak istersem 2 işçi içinde faydalabiliyor muyum.
    Yok benim anladığım tescil tarihi 2017 yılı olanlar için desteğin yarısı
    2016 aralıkta işçi olmasa bile 2017 de tam faydalanabilirsiniz.

Müdavim Üye
    Yok benim anladığım tescil tarihi 2017 yılı olanlar için desteğin yarısı
    2016 aralıkta işçi olmasa bile 2017 de tam faydalanabilirsiniz.
    Diğer taraftan, 2017 yılından önce tescil edildiği halde 2016 yılında Kuruma hiç
    bildirimde bulunmayan işyeri işverenleri, 2017 yılında Kuruma bildirim yapılan ilk ayı takip
    eden üçüncü aydan itibaren destek kapsamına giren sigortalılardan dolayı destek tutarının yarısı
    kadar bu destekten yararlanabilecektir.