Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Verimsizlik dahilinde işten cikarilma söz konusu

Yeni Üye

Verimsizlik dahilinde işten cikarilma söz konusu

Öncelikle merhaba size sormak istediğim 2 soru var

1 havacilik sektöründe çalışıyorum şirket yilda 11 gün rapor aldim diye benden savunma istedi işi aksattigima dair bir genelge seklinde düzenlemişler ve ben savunmam da ise aksatma gibi bir art niyetim olsa planlanan mesailere kalmam ve isteyerek bilerek aldigim raporlar bel fitigi ve ameliyat yeri agrili olduğu icin alıyorum diye yazdim

2 cisi eğer rapor almaya devam ettigim.taktirde şirket beni isten cikartirsa işsizlik maaşı alabikirmiyim bir 2 cisi sirket bizi genelde tazmknat vermeden atiyor hakkınızı mahkemede arayin diyor bu konu hakkinda bilgi almak istiyorum sizlerden

Üye
    Nereden
    istanbul
    hiç korkmayın. uzun süreli raporlar almıyorsunuz. herhangi bir problem yok. işsizlik maaşı alabilirsiniz diğer kritere uyarsanız. mahkemede hakkınızı işe iade davası ve kötü niyet tazminatı olarak yol izleyebilirsiniz. bir avukat yardımcı olur size
    Herkes benim düşünceme katılırsa, yanılmış olmaktan korkarım, Biz düşüncelerimizi çoğu zaman omuzlarımızda taşırız

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Verimsizlik konusunda ortada birtakım doneler olmalıdır.Şu yazı sanırım sizin durumunuzla alakalı.Avukat Suat Yurdseven yazısı

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar...rilma-1440214/

Müdavim Üye
    Verimsizliği ölçen somut ve bilimsel ölçütleri bizim işyerlerimizin kullandığını pek görmedim ve duymadım. Avrupa ülkelerinde hizmet ve imalat sektöründe her çalışanın bu konuda ayrıntılı raporları tutulur ve o raporlara göre karar verilebilir. Bizde var mı böyle bir rapor?

Yeni Üye
    Bel rahtsizligimdan dolayı ayda 1 gün yada 2 ayda 2. 3 gün olmak kaydıyla rapor aliyorum. Yani beni cikarirlarsa issizlik maasi alabilirim diyorsunuz