Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Gol de Ziraat Odaları Başkanlığından

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Türmobun konuyla ilgili yazısı,

Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Ziraat odası cevap '' kim takar yalova kaymakamını ''

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ziraat odası cevap '' kim takar yalova kaymakamını ''
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devir yandaş devri şu anlaştıkları kimin neyiyse artık birazda bu yesin demişler işte beyler. Devir bunların devri şu saatten sonra amuda kalksa odalar genede hiçbir sonuç alınamaz nokta.
    bunuda hükümete bağladınızya helal olsun

Kıdemli Üye
    Nereden
    izmir
    Zafer 966 nın görüşüne aynen katılıyorum, bunun çözüm yolları bence Açık öğretim durumuna bir çözüm bulmak ( biliyorsunuz diğer ülkelerde açık öğretim eğitimi 40 yaşın üzeri kişilere hitap eden bir eğitim sistemi) . Üniversitelerde mali müşavirlik bölümleri olabilir , örgün öğretim şartı getirilebilir aklıma gelenler bunlar.

Kıdemli Üye
    Muhasebecilerden nefret ilköğretimden itibaren öğretiliyor: Balıkesir Muhasebecisi diye bir oyun var..Yeni nesil için hala okullarda sahneleniyor mu bilmiyorum ama şu yazıda ismi imzası olan iki kerestenin yaşı en az ellidir ve bahsettiğim önyargıyı beynine kazımıştır. Ziraat sektörünün bu iki güzidesi umuyorum kereste lafımdan alınmazlar çünkü mesleğin insan kişiliğine etkisi kesindir.

Müdavim Üye
    Zor iş. Benim bildiğim Ziraat Odaları Birliği Türmob'u takmaz, Türmob' ta boş yere efelenmekten başka bir şey yapamaz.

Üyesi olan malum kişinin ne şekilde işi aldığına erişilememiş miş. Çok mu zor hanımefendinin bilgisine başvurmak, olmadı bir soruşturma başlatmak.

Adım gibi biliyorum; söz konusu mali müşavire de ilişilemiyordur. Bu konu da arada kaynar, gider. Ha, odalar oturup merkeze bağlı muhasebelerini yapar mı, ondan da emin değilim. Sebebi de odalar dahi birliğin hesap kitabına dahil olmak istemez. Hepsi de milyonluk gelire sahip oldukları için muhasebeciye, mali müşavire verdikleri 800-900 liranın derdinde değillerdir. Muhasebeci defteri yazsın, bankayı tuttursun (çok odanın banka hesabı da yoktur) sigortaları yatırsın, Şubat' ta birlik katkı payını hesaplasın kafi.

Ne odalar hanımefendiye defter tutturur ne de Türmob bu konuda bir netice alır. Bu olayda, bu camiayı ilgilendiren tek husus; mesleğin ne kadar da acınacak hale geldiğidir.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Artık bu iş yapılmaktan çıktı. Ne işe yaradıgı i ne iş yaptıgı belli olmayan, parasını almadan bir kagıt parcası bile vermeyen, esnafın uyelerının sırtından gecınen somurerek semıren kendı sultanlıklarını kuran, 20-25-30 yıl oda yonetıcılıgı yapan tum sulalesını odalarda yuksek ucretlerle calıstıran, oda calısanlarının uyelerınden daha fazla kazandıgı tum odalar, birlikler kapatılmalı. Hıc bır gereklılıklerı, faydaları yok.
    selamlar,sevgiler.

Müdavim Üye
    Alıntı ilkemuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık bu iş yapılmaktan çıktı. Ne işe yaradıgı i ne iş yaptıgı belli olmayan, parasını almadan bir kagıt parcası bile vermeyen, esnafın uyelerının sırtından gecınen somurerek semıren kendı sultanlıklarını kuran, 20-25-30 yıl oda yonetıcılıgı yapan tum sulalesını odalarda yuksek ucretlerle calıstıran, oda calısanlarının uyelerınden daha fazla kazandıgı tum odalar, birlikler kapatılmalı. Hıc bır gereklılıklerı, faydaları yok.

altına bende imzamı atarım..aynen öyle...

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Yüzlerce- binlerce üyenin beyanname-sgk işlemlerini yapan odalarda bir tane kadrolu SMMM yok. En az 300-500 uye basına bir ruhsatlı SMMM istihdam zorunlulugu olmalı tüm meslek oda ve birliklerinde....
    selamlar,sevgiler.