Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Gol de Ziraat Odaları Başkanlığından

Müdavim Üye
    Ne YApıyorsak biz kendimize yapıyoruz.
    Bu meslek kendi mesteklaşlarımız tarafından ayaklar altında sürünüyor.
    Hiç bir saygınlığımız yok.
    BAkın müşterinin ödeme listesinde hep en alt sıralarda oluruz,Çünkü bilirki bu olmasa
    başka tutacak ve daha ucuza tutacak adam bulurum
    Piyasa Muhasebecesi ne demekmiş.Piyasa malı der gibi.
    Bu kadar ahlaksızca bir yaklaşım olmaz.Kanınıza dokunmadı mı bu tabir.
    Artık bi şeyler yapma zamanı geldi geçiyor.
    İçimizdeki sülükleri temizlemedikçe bu işin çözümü olmaz.Hala başkasının belgesi ile
    iş yapan asalaklar var bu meslekte.
    Kendimizi kandırmayalaım hiç bir söz hakkımı ve hiç bir ağarlığımız yok.
    Yıllar önce bir kuruma iş görüşmesine gitmiştim.Mali müşavirim diyince Bana afam yani bürocusun demişti
    Aynı mantık işte

Müdavim Üye
    İktisatta bir kural vardır arkadaşlar. Bir malın üretimi tüketiminden fazla ise fiyatı ucuz olur. Tüketim üretimden fazla ise yani talep fazla ise fiyat yükselir. Şimdi buradaki " mal " sözüme takılıp bize mal mı dediniz demeyin lütfen. Konu iktisatta aynen bu şekilde anlatılır.Her şeyin arz talep kuralı vardır hizmet sektörününde ticaret sektörününde aynjı kuralı olmaldır. Basitçe arz talep kuralı budur. Altının diğer madenlerden pahalı olmasının sebebi budur. Yıllarca yazdık kimse anlamadı. Bundan sonra da anlayacağını sanmıyorum. Ülkenin ihtiyacı 50 000 sen ruhsat vermişsin 120 000 eeeeeee ne olacak bu durumda olması gereken oluyor aç kalanlar her türlü kuralsızlığa başvuruyor böyle.

Müdavim Üye
    Ziraat odaları birliğinin de ne kadar vizyonsuz, eğitimsiz insanların eline olduğunu gösteriyor bu yazı.

Yeni Üye
    https://www.asmmmo.org.tr/haber-deta...-hakkinda/2049

Asmmmo gerekli işlemleri başlatmış.

Müdavim Üye
    Adamlar en iyisini yapıyorlar, inşallah daha beter olalım çünkü hak ediyoruz.

Müdavim Üye
    ama hakkaten tuhaf bir ibare.
    Tamam piyasadaki mevcut mali müşavirlerle ilişkilerinizi kesin dese gene sorun değil.Ama piyasa muhasebecileri insanın aklına başka tabirler getiriyor

Üye Forumsever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Durmayalım ozmn

Moderatör
    Nereden
    Antalya
    Yarısı çöl olan İsrail'den yılda 174 milyon dolardan 45 ton tek kullanımlık tohum ithal eden, yarısından çoğu tarım arazisi olan güzel ülkemin basiretsiz Türkiye Ziraat Odaları Birliği, sen benim bir çoğu akademisyen seviyesinde olan meslektaşlarımla ilgili hadsizce beyanda bulunacağına güzel ülkemin tarımsal sorunlarına çözüm bul.
    Not; Bir meslektaşımızdan alıntıdır.

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    Alıntı Aydın ÖZMEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarısı çöl olan İsrail'den yılda 174 milyon dolardan 45 ton tek kullanımlık tohum ithal eden, yarısından çoğu tarım arazisi olan güzel ülkemin basiretsiz Türkiye Ziraat Odaları Birliği, sen benim bir çoğu akademisyen seviyesinde olan meslektaşlarımla ilgili hadsizce beyanda bulunacağına güzel ülkemin tarımsal sorunlarına çözüm bul.
    Not; Bir meslektaşımızdan alıntıdır.
    Mesela Rizede yıllarca olmayan lakin bir kaç senedir mahsüllerin ömrünü çürüten ve çay toplamayı zorlaştıran herkese engel teşkil eden zıplayan kelebeklere bir çözüm bulun uzun zamandır şikayet ediliyor ama hala bir çözüm yok yıllardır kimseden ses çıkmıyor he bir de şimdi başımıza sarı karıncalar çıktı dışarda ekmek durması imkansız herkes işini yapabilse keşke
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz

Müdavim Üye
    Devir yandaş devri şu anlaştıkları kimin neyiyse artık birazda bu yesin demişler işte beyler. Devir bunların devri şu saatten sonra amuda kalksa odalar genede hiçbir sonuç alınamaz nokta.