Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Gol de Ziraat Odaları Başkanlığından

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    İlgili mali müşavirin vereceği hizmetler,

Sgk İşlemleri
    Beyanname İşlemleri
    İnsan Kaynakları danışmanlığı
    Mali konularda danışmanlık yapmak üzere çağrı merkezi kuracak.

Tüm bu işlemler için en az üyeli odadan 150,00 TL Ücret alınacak iyiymiş.
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

herkese iyi günler,piyasa muhasebecisi demek ,ve bu iş karşılığında teklif edilen komik ücretlere bakıldığında bu ifade mesleğimiz için camia olarak külahımızı önümüze koymamızın zamanın geçtiğini gösterir maalesef.

Müdavim Üye
    İhale demek en düşük ücret demek. ve buda haksız rekabetin kralı demek. Türmob gereğini yapmazsa yazıklar olsun.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Yeni Üye
    Nereden
    Bandırma
    Bu kadar iş yükü ve sorumluluk yüklenilip de bir o kadar da itibarsızlaştırılan başka bir meslek yoktur her halde.Allah sonumuzu hayır etsin.
    Herkese kolaylıklar diliyorum.

Müdavim Üye
    piyasa muhasebecisi,,,,, yani piyası o..... gibi olmuş bu tabir... herkesin bize bakış açısı bu olduğundan dolayı düzeltilecek birşey yok... ne yaparsanız yapın böyle piyasa başkanlarının piyasa insanlarının tabiride böyle olacaktır. şahsen ben üstüme alınmadım. sizde dikkate almayın böyle piyasa adamlarının kelimelerini.....

Müdavim Üye
    Zaten piyasa muhabesebecileri değilmiyiz arkadaşlar.
    Birisi defteri 100 tl tutarken diğeri 50 tl teklif ederse bu piyasa muhasebeciliği değilde nedir.
    Ziraat odası birliğide piyasada defteri diyelimki 200 tlden tuttururken bir smmm çıkıp ben 150 tl ye tutucam diyip piyasayı allak bullak ederse,mesleğin kalitesini verilen emeğin karşılığını yerlere sererse maalesef bu piyasa muhaseciliğine döner.Fiyatlar düşüyor işler angaryalar çoğalıyor.

Misal elmanın kilosu 2 tl ise ben piyasayı araştırırım x markette 1,75 y markette 1,50 ise y marketinden alırım.Bizim meslekte bu örneğimden farkı kalmadı.

En azından piyasa muhasebecilerinden sonra parantez içinde mali müşavir yazmışlar kızma hakkımız yok.Bizler 500 tane defter tutacağız diye 50 tlden defter ararsak piyasa yaparsak bizi o piyasaya böyle dahil ederler.

Müdavim Üye
    Bizler böyle fiyatı düşürdükçe mükelleflerde verilen hizmetin kalitesine değil sadece fiyata göre hareket ederse daha çok piyasaya çıkarız.

Müdavim Üye
    İstediğimiz kadar konuşalım.
    Piyasadaki en az ücretimiz amele yevmiyesinden de düşük.
    Yazıklar olsun bize.

Müdavim Üye
    Artık haftalık değil neredeyse günlük angaryalarla işlerle güçlerle problemler çözmekle uğraşıyoruz. Eğer saatlik birşey çıkarmazlarsa şaşmayalım.

Zombi programı ve piyasada çalışan muhasebeciler hayırlı olsun.

Kıdemli Üye
    Nereden
    izmir
    Yapılması gereken şey belli, derhal bu meslektaşa , mevzuat gereği cezasını vermek ve kamuoyuna bildirim yapmak. acaba yapılacak mı gerçekten merak ediyorum