Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 12/2016 prim erteleme

Müdavim Üye
    Nereden
    ÜYE

12/2016 prim erteleme

x mükelelf yeni müklelf olup ılk bildirgesidir.erltme den dolayı odemedi ancak ocak 2017 bildirgesi onaylanmak istediğimizde 5510 sayılı yasadan %5 indirim yaptrımyor sistemde borc gözukoyor aralık 2016 dönemi toplam prim hepsi 3504 tl dir ancak 780 tl geçmiş olarak görüyor indirim yaptırmıyor sgk ile görüştük evet 780 tl yato-ırmanız gerekir dedi mukelelfe söyledim tmm yatırayım cuma günu denzibanktan ödeme yapılmak istenmis ama banka sistemimde 780 değil ertelenmiş tutarı gorüyor oda 09/2017 dönemni gözükyor manuel olarak yapamayız demişler bugun tkrr sgk ile görüşütüm biz banka ekranlarını bilmiyorruz falan dedi.simdi kendim ziraatin internet bankacığından deneme yanılma ile yapmal istedim ama bir türlu ekrranlara bu rakanm çikmıyr

Müdavim Üye
    Nereden
    ÜYE
    Cevap lütfen

Müdavim Üye
    Sevgili Danışman2, söylediğimiz konulara maalesef teker teker geliniyor. Biz dedik ki bu sgk'nın sistemi iyi değil. Mümkünse mükelleflerinize paraları yatırtınız dedik. Öyle oldu böyle oldu. Biz işe gelelim.

Sizin hatanız, Damga vergisi 25,30 tl ile, işsizlik tutarını ödemeniz gerekli idi. Sanıyorum bu ikisi yatmamış gibime geldi. Fakat 780 tl nasıl bulmuşlar onu anlamadım. Acaba damga+ işsizlik parası o kadarmı?

Sonuçta bu ikisini yatıracaksınız sonra sistem düzelecek. Yoksa başka türlü deneme yanılma veya sgk'nın dedikleri hepsi boş. Sgk'nın size damga + işsizliği yatırın demesi lazım idi.