Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basit Usül Beyanname ...

Müdavim Üye

Basit Usül Beyanname ...

Arkadaşlar kolay gelsin,
    Bu sene uygulaması yeni olan basit usül mükellefler için çıkan 8000.00 tl Lik Kazanç indiriminden beyannameyi onayladıktan sonra, daha sonradan haberim oldu. Mükellefin karı 10500 çıktı ve vergisi 1575 tl çıktı. 19.10 Damga Vergisi ve 51.40 1048 Nolu Vergi çıktı. Toplam 1645.50 borcu gözüküyor sistemde.
    Mükellef haklı olarak 8000 tl indirim istiyor. Düzeltme gönderirsem sıkıntı olur mu? Sistemde gözüken 1645.00 tl lik borç ne zaman kalkabilir?
    Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    düzeltebilirsiniz. ilk tahakkuktaki ödemeyi vergi dairesinden terkin ettirin.

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    ikinci beyannameyi verirken damga vergisi muaftan verin.(kanuni süresi içinde olduğu için) ilk beyannamedeki damga vergisi terkin olmaz.

Müdavim Üye
    Üstadım teşekkürler. Bir şey daha soracaktım. Ödeyeceğimiz vergi düştüğü için terkinde bir sıkıntı olur mu? Yada inceleme olabilir mi? Saygılar.

Müdavim Üye
    Alıntı biluzm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım teşekkürler. Bir şey daha soracaktım. Ödeyeceğimiz vergi düştüğü için terkinde bir sıkıntı olur mu? Yada inceleme olabilir mi? Saygılar.
    Terkin bir anda olmaz.Siz istisnadan faydalanmayı unuttuğunuza dair bir dilekçe ve eski yeni beyannameleride ekine koyun dosya idarede silsileli dolaştıktan sonra en son düzeltmesi yapılır.
    Üstüne gitmezseniz 1 ayı bile bulur.
    Düzeltme nedeninin istisna olduğu için inceleme olmaz.