Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mühendisin Bağkurlu Olma Zorunluluğu Var mı...........????

Müdavim Üye
    Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaydını yaparlarda ödemeyecek kısmını anlamadım.
    SSK ödemesi devam ettiğinden BağKur primi ödemeyecek yani. İsterse her iki sigortalılıktan da prim ödeme imkanı var diye biliyorum ama BağKur için prim ödemeyecek.
    Zaten prim tahakkuk etse dahi ssklı olduğu için bağkura da ayrıca ödeme yapmasına gerek olmaması lazım, değil mi?
    sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

Müdavim Üye
    Alıntı kavramsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SSK ödemesi devam ettiğinden BağKur primi ödemeyecek yani. İsterse her iki sigortalılıktan da prim ödeme imkanı var diye biliyorum ama BağKur için prim ödemeyecek.
    Zaten prim tahakkuk etse dahi ssklı olduğu için bağkura da ayrıca ödeme yapmasına gerek olmaması lazım, değil mi?
    Prim ödemeyecek derken bağkura kayıt yapıp ayrıca sgk lı olduğundan bağkuru donduracak anlamında söylediniz sanırım?Durdurmadığı sürece prim ödemek zorundadır.

Müdavim Üye
    Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Prim ödemeyecek derken bağkura kayıt yapıp ayrıca sgk lı olduğundan bağkuru donduracak anlamında söylediniz sanırım?Durdurmadığı sürece prim ödemek zorundadır.
    Evet. Ama bu durdurma işlemi için ayrıca başvuru gerekir mi, otomatik yapmaz mı acaba?
    esasında bize sadece bağkurlu olduğuna dair belge gerekli olacak, odalar bunu zorunlu tutuyor diye..
    sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

Müdavim Üye
    bağkurlu iken sgk lı olduğunda siz bağkuru durdurmadığınız sürece bağkur prim borcunun devam ettiğine 3-4 kez şahit oldum.
    Fakat sgklı iken bağkurlu olduğunda otomatik durduruluyormu bilemem.Ama bağkur kaydını oluşturduğunuz an durdurma işlemi yapmanızda fayda var.