Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 68 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aralik-kdv uzatimi

İnternette kasmaya başladı. Kaç gündür saat gece 2'lere kadar mesai yapıyoruz. Uzatılması gerekli..

Yeni Üye
    sağlıklı bir beyan için uzatılması şart yılın son kdv beyannamesi idarenin bunu da düşünmesi gerekiyor

Kıdemli Üye
    Alıntı zafer966 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maliye uzamaya eskisi kadar sıcak bakmıyor o nedenle artık herkes programını ona göre yapabilmeli yetiştirebileceği kadar sağlıklı iş yapmalı son güne kadar fatura göndermeyen müşteri ile yollarını ayırmalı, müşterisini veya elemanlarını ona göre programlayıp evraklarını zamanında elde etmeli, nasıl alıştırırsanız öyle gider. E defter e fatura yaygınlaştıkça uzatma işi artık tarih olacak herkes yeni duruma adapte olacak şekilde iş ve müşteri düzeni kurmalıdır.
    üstad keşke herşey dediğiniz gibi olsa. evrakları almak için 10 kere aradımız insanlar var. ve son güne bırakmak modaları.. atyiorum 500 faturası var 1 2 tane fatura için bekliyor muhasebeye vermiyor sonra hepsi birikip yolluyor sonra geceleri biz çalışıyoruz..
    ben hiç mükemmel değilim belkide sıradan biriyim

Yeni Üye
    uzatılması gereklii..

Müdavim Üye
    Zafer966 arkadaşımız çok doğru söylüyor. İşler düzenli çalışmaya, iyi eleman bulmaya ve çok para verilmesine, iyi mükellef bulmaya doğru gidiyor. Fakat bazı il ve ilçelerde bu mümkün değil. Mesela bizim yaşadığımız yerde mükellef Ramazan ayında 300 kişiye iftar veriyor. Lokantaya iftar parasını takıyor. Bir sonraki sene başka lokantaya takıyor. Bir sonraki sene başka lokantaya takıyor. Genel olarak parayı çok seven, herkesin birbirini kazıkladığı yer. Bu durumda iyi mükellef bulmakta neredeyse mümkün değil. Sonuçta bu gibi yerlerden iyi muhasebe elemanı bulunmuyor. Muhasebe ücreti alınamıyor. Mükellef bulunamıyor.
    Fakat her zaman dediğim gibi Büyükşehir ve kalkınmış illerde ve turizmin geliştiği yerlerde sorunlar çok azalıyor. Muhasebe vb olaylar rayında gidiyor. Zafer966 arkadaşımıza soralım. Hangi şehirde ve ilçede muhasebecilik yapıyor.

İstanbul'daki muhasebeci arkadaşımla konuştum şimdi. Patronumuz çok ağır bir grip geçiriyor, şu an hastanede diyor. Diğer arkadaşımın karısı da doğum yapacak, o da mecburen hastane ile uğraşıyor diyor. İki kişi ofiste resmen kalakaldık, işlerimiz aksadı diyor. Yani bizim meslek hakikaten çok fazla özveri bekliyor maalesef. Kısacası bir yerde mükellefin azlığı çokluğu, elemanların profesyonelleşmesi de işe yaramıyor. Bazıları için mühim olmayabilir, lakin 1 günlük uzatma bile çoğu meslektaşın hayatını kurtarıyor. KDV'ler mutlaka uzatılmalı..

Müdavim Üye
    İstanbul odası uzatma talebinde bulunmuş uzar diye düşünüyorum ama hiçde belli olmaz. geçmiş dönemlerde de uzama bekleyip de hüsranada uğranılmışlıklarda çok

Müdavim Üye
    Sayın Yavuz Toprak, Mustafa Gülşen ve Moderatörlerimiz ve diğer meslektaşlarımız ile birlikte bu tür durumlarda mucbir sebep uygulanmasını dile getiriyoruz. Çeşitli yerlerde bunun üzerinde duruyoruz. Ne yazık ki bir gelişme sağlayamadık.

Maliye bize hastalanamazsınız, eşiniz doğum yapamaz, trafik kazası geçiremezsiniz, çok yakın aile bireyleriniz ölemez diyor. Eğer sizin başınıza böyle bir dert gelirse, bu işi yapacak birini bulup bu beyannameleri göndereceksiniz. Eğer gönderemezseniz ben size cezayı keserim. Ben kanunum ben emir koruyucuyum diyerek, muhasebecileri bunca sene mağdur etmiştir. İnşallah gelişen Türkiye ile muhasebecilerin sorunlarına bir el atılır. Yoksa tabiri caizse bu öküz bu yükü çekemiyor. Öküz ölecek artık.

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Tüm Türkiye'de bir tek İSMMMO başvuru yapmış. belki onlarda baskıdan kurtulmak amaçlı yapmışlardır. Çünkü sadece "çetin kış koşulları" diye söylenmiş. Yani 1 paragraflık talep... Kimsenin sorunları dile getirip kalıcı çözümler bulmaya niyetleri yok.

Az önce görüştük, TÜRMOB Gelir idaresi başkanlığına başvuru yapmış. Lakin Gelir İdaresi inşaallah akşam saatlerini beklemez. Zira 1,5 saattir elektiriklerimiz bile yoktu, yeni geldi.