Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ** 6736 da ilk taksiti ödemeyenlere müjdeeee **

Kıdemli Üye
    Ticaret odası harçları içinde uygulanacak mı
    Çünkü ticaret odasında yazılı başvuru olmadan ödemede direk indirimli alınıyordu

Üye
    Nereden
    Türkiye
    [QUOTE=Karce;735732]Sanki yapılandırma yapamayanlara yeniden beyanname ve bildirim yapabilendirme imkanı tanınıyor gibi algıladım. Mucbir sebep dediği acaba sistemlerdeki aksaklığımı kastediyor.

Mücbir sebep halini sonlandıran ancak mücbir sebep ilanı nedeniyle verilemeyen beyanname ve bildirimlerin, fıkrada öngörülen sürede veremeyen mükellefler söz konusu beyanname ve bildirimlerini 30 Nisan 2017 tarihine kadar verebilecek; tahakkuk eden vergileri, yeni düzenleme hükümlerine göre ödeyebilecekler.[/QUOTE

burdaki mücbir sebep van depremi ve sur vb. yerdeki toplumsal olaylarla ilgili olarak ilan edilen mücbir sebeptir. örneğin van için, önce mücbir sebep halini sona erdirecek daha sonra bütün beyannamelerini vereceksin ancak seni o zaman yapılandırmadan faydalandırırım diyor. Haliyle mali müşavirin haberi olmadan gidip vergi dairesinden mücbir sebebini sonlandırıp yapılandırma yapan mükellefler söz konusu ve bu mükelleflere ait verilmeyen bir sürü beyanname var.(aynısı bende de mevcut 2016 yılına ait hiçbir beyannamesi verilmemiştir.) bu düzenleme böyle bir durumla karşı karşıya kalan mükellefleri kapsayacaktır.

Müdavim Üye
    Bilgi için teşekkürler Asmer Meslektaşım.

Yeni Üye
    Merhaba,

Ben kendi adıma matrah artırımı yapmıştım. İlk taksidi ödedim. 2. taksit 30 ocak tarihinde ödenemeyecekmi yani nasıl olacak. İnternet vergi dairesine girdim oradada ödeme sayfası yoktu sanırım düzenleme için kaldırıldı veya ben öyle sandım. Biraz daha detay verirmisiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    matrah artirimlari uzayacak sizce
    tarkan1138

Üye
    Nereden
    smmm
    kanun kapsamında yapılmış matrah ve kdv artırımları na ait taksitlerde bu ertelemeye dahilmidir
    İyi çalışmalar

Kıdemli Üye
    Nereden
    Bursa
    kamu borçları yapılandırma taksit ödemesi bu ayın sonunda, yani salı günü son..ama dört aylık öteleme ile ilgili kesin birşey yok.Resmi gazetede yayınlanmadı..Resmi tebliğ yok..Mükellefler soruyor ama net bir yönlendirme yapamıyoruz..bu konu ile ilgili siz ne yapıyorsunuz arkadaşlar?