Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 77 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vergi no yanlış diye 27 adet bs cezası ne kadar adil?

Müdavim Üye
    Sayın Bayıkboncuk ve değerli arkadaşlarımızı bilgilendirelim. İlk defa bu bilgileri veriyorum. Bu kanuna neden 355 denilmiştir?

Tövbe diyerek anlatmaya başlayalım. Hiristiyanlığa göre 3 rakamı kutsaldır. Baba, Oğul, Kutsal ruh. Hristiyanlar ellerini göğüs çevresinde gezdirerek üçleme işareti yaparlar. 355'in 3'ünün gelmesi bundandır.
    355 toplamı 3+5+5 =13 rakamı eder. Bilindiği gibi Fatih'in İstanbul'u fethetme tarihi 1453 'dür. 1+4+5+3 = 13 rakamıdır. 13 rakamı uğursuzluk rakamıdır. Mesela otellerde, uçaklarda 13.ncü sıra yoktur.

355 tek rakamlardan oluşan okunuşu ve görüntüsü bakımından insanı tedirgin eder korku verir. Mesela şeytanın sözde elindeki tırmığı çıkıntıları 3'tür.

Daha söyleyecek çok şey var. Bilmem 355 maddeyi nereden geldiğini anlayabildiniz mi?

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Bayıkboncuk ve değerli arkadaşlarımızı bilgilendirelim. İlk defa bu bilgileri veriyorum. Bu kanuna neden 355 denilmiştir?

Tövbe diyerek anlatmaya başlayalım. Hiristiyanlığa göre 3 rakamı kutsaldır. Baba, Oğul, Kutsal ruh. Hristiyanlar ellerini göğüs çevresinde gezdirerek üçleme işareti yaparlar. 355'in 3'ünün gelmesi bundandır.
    355 toplamı 3+5+5 =13 rakamı eder. Bilindiği gibi Fatih'in İstanbul'u fethetme tarihi 1453 'dür. 1+4+5+3 = 13 rakamıdır. 13 rakamı uğursuzluk rakamıdır. Mesela otellerde, uçaklarda 13.ncü sıra yoktur.

355 tek rakamlardan oluşan okunuşu ve görüntüsü bakımından insanı tedirgin eder korku verir. Mesela şeytanın sözde elindeki tırmığı çıkıntıları 3'tür.

Daha söyleyecek çok şey var. Bilmem 355 maddeyi nereden geldiğini anlayabildiniz mi?
    Sayın karce nasıl derler sen bizi güldürdün Allah ta sizi güldürsün.
    Nerden bulursun bu teorileri şehir efsanelerini tam polisiye senaryo veya komedi filmi repliği (!) sanki. Üstelik kendi içinde dahi yanlış veya çelişkili..

355 kanun numarası değil VUK. da bir madde numarası. Üstelik o ülkelerde veya otellerde veya uçaklarda da 13 No'lu sıranın veya odanın olmadığını ben görmedim duymadım siz hangi uçaklardan bahsediyorsunuz.

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı YNR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014 ve 2015 yıllarına ait bs lerde 1 adet firmanın vergi numarası yanlışmış. Sagolsun maliye beklemiş beklemiş ve 5 gün önce cezaları yollamıştır. 6736 dan da yararlanamadık geç geldiği için. cezaların 2 adedi mükerrer kesilmiş. maliye belki arada farketmezler diye düşünmüştür. hatayı biz yapınca affetmezler kendileri yapınca sıkıntı yok.

Bu durumda ne yapmak gerekir? Davadan bir sonuç çıkarmı?
    İhtirazi kayıtla ödeme yapabilirmiyiz? (indirimden yararlanarak)
    Akabinde dava açsak?

nası bir yol izlemek gerekir?
    Allah affeder.

Maliye, "vergi no" yanlış ise affetmez. ... !!!

Maliyenin bütün istatistiği, vergi raporları hepten bozuldu.
    Ne kadar vergi kaybına uğratıldı ülke bilinmiyor ...!!!!

Niye, "Vergi no yüzünden" ...

Beyannameler gibi olmadığı için Ba Bs formlarının bildirimi, düzeltme olmuyormuş.

Mantıklı açıklamaları bu ....(Mantığım almıyor ama)

Allah hepsine muhasebe bürosu açıp, vergi numarası yanlış Ba Bs göndermek nasip etsin diyorum .....
    (Yahu, vergi kaybı yok bi şey yok. Zamanında bildiriliş. Niye bu ceza. Mantığım almıyor)
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Nereden
    Zonguldak
    Bir de önceden, 5 bin sonrakı kalan tutarlar toplu halde bir kutucuğa yazılıyordu.

Yazmayanlara da bir sürü ceza yazmışlardı.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Nereden
    Zonguldak
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    …… . Üstelik o ülkelerde veya otellerde veya uçaklarda da 13 No'lu sıranın veya odanın olmadığını ben görmedim duymadım siz hangi uçaklardan bahsediyorsunuz.
    Sayın Dumanlı,

Olmadı şimdi.

avrupa veya amerikada gerçektende 13 rakamı uğursuz olarak kabul edilmiştir.
    Binalarda 13. Kat yoktur. 12 den 14 e geçer. Asansörlerde 13 koymazlar.

Vs.. vs…

Bunu bir araştırın derim.

Sayın Karce, 13 uğursuz kabul edilişi konusunda doğru söylüyor.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Ben uğursuzluk kabul edildiğini biliyorum ama 355 in 13 ile bağlantısını saçma buldum. Ayrıca benim bindiğim uçaklarda 13.sıranın veya otellerde 13 numaranın verilmediğini görmedim belki olan ülkelerde vardır ama bu zamanda çok istisnadır

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Zaman zaman medyada rakamlardan sonuca giden teoriler ortaya atılır bana pek mantıklı gelmez. Ne yani şimdi VUK ta ceza maddesi 13 olsun diye bilerek mi 355.maddeye koymuşlar yapmayın lütfen ben asıl işin bu yönüne dikkat çekiyorum.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Hüseyin KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Dumanlı,

Olmadı şimdi.

avrupa veya amerikada gerçektende 13 rakamı uğursuz olarak kabul edilmiştir.
    Binalarda 13. Kat yoktur. 12 den 14 e geçer. Asansörlerde 13 koymazlar.

Vs.. vs…

Bunu bir araştırın derim.

Sayın Karce, 13 uğursuz kabul edilişi konusunda doğru söylüyor.
    Sayın Hüseyin Bey

Düzeltiyorum kısmen haklısınız ben Avrupada 13. katı olan otel gördüm. Ama olmayan otel olduğunu öğrendim. Hatta yurt dışındaki bir tanıdığıma sordum " Eskiden o tür prensipler olduğunu duymuştum ama şimdilerde pek önemsemiyorlar " dedi. Uçak konusunda ise iki havayolu şirketinde olduğunu öğrendim.

Daha önce de dediğim gibi 1453 355 veya başka bir rakamların toplamının 13 olması veya başka bir formüle veya rakama denk gelmesi veya başka bir anlam yüklenmesi bana çok saçma geliyor bunlar sadece tesadüften ibarettir. Dediğim gibi buna inansak bile bizim 355. maddenin hristiyanlık ile nasıl bir ilgisi olabilir

Nereden
    Zonguldak
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    …..
    ….
    Daha önce de dediğim gibi 1453 355 veya başka bir rakamların toplamının 13 olması veya başka bir formüle veya rakama denk gelmesi veya başka bir anlam yüklenmesi bana çok saçma geliyor bunlar sadece tesadüften ibarettir. Dediğim gibi buna inansak bile bizim 355. maddenin hristiyanlık ile nasıl bir ilgisi olabilir
    Sayın Dumanlı,

1453 olayı ile 13 ilişkisi rivayettir, anlatılır.

Ama 355 olayının 13’ e bağlanması tamamen Sayın Karce’ nin hayal gücü.
    Sayın Karce’ ye bundan dolayı tebrik ediyor, kendisine sherlock holmes dizisinin
    Bir bölümünü yazmasını öneriyorum.
    Olayı buraya bağladığı için konuya farklı bir boyut kattı.
    Tekrar kendisini tebrik ediyorum.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

ba da her ay düzenli alım yaptığımız bir firma ltd. şirketken Aş. olmuş. haliyle vergi numarası de değişiyor.biz bunu 3-4 ay sonra farkettik. bize de ceza geldi. maliye açıklama dilekçesi istedi ve kesilen babs cezasını sildi.