Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu 1 Ocak’ta Başlıyor.........

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe

ceza

ceza işlemi nasıl olacak biz söyledik olmayanlarda var inceleme olduğu dönememi ceza keserler yoksa yasa yürürlüğü girdiği zamandanmı

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Kalfalık belgesi olanda mesleki yeterlilik belgesine gerek varmı

Yeni Üye

herhangi bir gazete

Meslek mensupları neden siyasi konulara yorum getiriyorlar ben anlamakta zorlanıyorum.Bu sitenin amacı siyaset yapmak mı anlamış değilim.Bir gazetenin vermiş olduğu haberin inandırıcılığını sorgulama yeri burası mı.Lütfen tebiyeye davet ediyorum

Müdavim Üye
    Alıntı ORHAN ERTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meslek mensupları neden siyasi konulara yorum getiriyorlar ben anlamakta zorlanıyorum.Bu sitenin amacı siyaset yapmak mı anlamış değilim.Bir gazetenin vermiş olduğu haberin inandırıcılığını sorgulama yeri burası mı.Lütfen tebiyeye davet ediyorum
    Sayın Orhan Ertürk, bu ilk mesajınız. Bilmiyorum muhasebecimisiniz veya muhasebe bürosunda çalışan birimisiniz. Eğer muhasebeci mesleği ile yakından ilgili biri iseniz, gazete olayına değinen meslektaşımızı rahatlıkla anlayabilirdiniz. Bizler muhasebeci olarak gazetede yazılan yayınlanmamış kanunlardan, tüm yalan yanlış olaylardan bıktık. Biz resmi gazetede yayınlanan olaylara inanıyoruz.
    Gazetelerin erken emeklilik konusunda yazdıkları haberlerden benim ayda en az 1-2 günüm gidiyor. İnsanlara dert anlatamıyoruz. Mükelleflere dert anlatamıyoruz.
    Ben konuları baştan sona okudum. Ben şahsen siyasi bir yorum görmüyorum.
    Bu forumun amacı siyaset değildir. Fakat bir Bakanın ben size sorarım diyerek, bu 355.nci madde'ye göre 1.400.- tl sı cezayı övecek veya haklı diyecek bir yanımız yok. Kusura bakmayın. Bizim bu cezalar, kanunlar arası çelişkiler, yüzlerce angarya canımızı sıktı. Kaç kişi 355.göre cezalardan, maddi sıkıntılardan veya angaryalardan dolayı eşinden boşandı. Kaç çocuk babasız kaldı dert çekti.
    Kaç kişi kanser şeker hastalığına yakalandı. Bana 50 angarya sayın, ben size 100 angarya sayacağım. Bu kanunları angaryaları yapan siyasiler değil mi? Arasıra bir eleştirelim. Onlar Milletvekili, asıl olan biziz. Adı üzerinde Millet vekili... Milletin vekili...

Bende sizi muhasebecileri anlamaya davet ediyorum.