Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 01.01.2017 tarihinde kimler e-deftere geçiyor?

Müdavim Üye
    stonhand
    programlar bizim 10 tane evrak girdiğimiz fişi bölüp tek tek fişler haline getirecekler.

Müdavim Üye
    500-1000 fatura varsa tek tek işlemek zorundayız.

Bankalara gelince her banka ayrı fişte olmak üzere aynı banka ise günlük hareketlerini tek muhasebe fişine işliyorum ve kaydederken belge detayı ekrana geliyor belge türünü diğer seçiyorum belge tarihini yazıp kaydediyorum bu şekilde yapabilirsiniz.Evet bu şekilde zor oluyor ama inanın çok temiz bir iş.Defter yazdırma tasdik etme kapanış yapma gibi gereksiz işlemlerle uğraşmıyorsunuz.
    Ücret eleman kısmına gelince,
    Benim böyle 4 firma var hepsinin bünyesinde bu işlemler yapılıyor zaten e-fatura işlemleri.
    sadece E-defterde e 3 ayda bir o ayki mizanı kontrol edip beratlarını alıyorum.Bunun içinde bana fazla külfeti olmadığı için ücretimi makul seviyede arttırdım.

Müdavim Üye
    Cevaplar için teşekkürler.
    Syg,

Kıdemli Üye
    merhaba üstadlar

bizim müşterimiz 01.01.2017 den itibaren e fatura-e deftere geçicek başvurularımızı yaptık.
    Benim öğrenmek istediğim dikkat etmemiz gereken şeyler nelerdir.
    Örneğin e fatura geçmemiş mükellefe kağıt faturamı kesicez. Biz e faturaya geçmediğimiz yılda bize e arşiv fatura kesiliyordu.Bizde e arşiv fatura olarakmı kesicez.

Müdavim Üye
    e-arşiv mükellefi değilseniz e-fatura mükellefi olana e-fatura olmayana kağıt kesmeye devam.
    e-arşiv mükellefi iseniz e-fatura mükellefi olana e-fatura olmayana e-arşiv kesmeye devam.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Bizde mali mührümüzü aldık, özel entegratör firması bize 31 aralık günü e fatura - e defter başvurumuzu yapacağız, daha önce yaparsak ertesi günü e fatura mükellefiyetiniz başlar dedi. Son gün yapacakmış. Böyle bişey varmı, özel entegratör bu gün başvurursa yarın e faturayamı geçeriz.

Kıdemli Üye
    Hayır zaten başvurduğunuzda e fatura yada e deftere başlama tarihi olarak 01.01.2017 seçiyorsunuz.bu bilgiyi veren firma yanlış bir bilgi vermiş size.

Müdavim Üye
    Şimdi şöyle e deftere başvururken zaten 01,01,2017 den itibaren diye seçebiliyorsunuz onda sıkıntı yok ancak e faturada bu sıkıntı mevcut. E faturada başlangıç tarihi portal olarak seçilirse 01,01,2017 seçilebiliyor ancak özel entegratör derseniz bir tarih yok entegratörde anlaşma yapınca size aktivasyon linki atıyor ve o linkle tıkladıktan sonra 7 gün içinde aktivasyonunuz başlıyor orada bir sıkıntı mevcut işte. Benim mükellefte entegratörün aktivasyonunu biz 30unda aktive etmeyi planlıyoruz.