Sayfa 3 Toplam 18 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 178 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KDV Beyannamesinde “BELGE SAYISI” bölümü

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    Biz mükellefe zor fatura kestiriyoruz adam faturayı getirmekten aciz bir de tutup defterindeki yaprağı mı sayacağız ya tamam belki mantıklı fatura kaçağı var mı fatura kesiliyor mu yoksa kesilmiş gibi mi yapılıyor diye böyle bir uygulama yapılmış olabilir göstermelik yapanlar da var özellikle çay ocaklarında duyuyoruz bunları e ama sen önce esnafına iş sağlığı güvenliği vereceğine ticaret odalarına adam gibi görev ver de işletmecilere fatura kesmeyi fiş kesmeyi öğretsin adam fişi kesemez bizi arar ÖKC . ciler keyifte fatura kesemez bizi arar Ticaret odaları keyifte yani anlamıyorum ticaret odası esnaf odası bu odaların işi ve amacı ne ben çok merak ediyorum ve işlerini ne kadar yapıyorlar da biz muhasebeciler hep salak yerine konuyoruz ve işin komik tarafı sorumluluğumuz olmayan birçok şey yüzünden hemen ilk vicdan azabı çekip korku yaşayan bizleriz ee ne de olsa sağlam cezalar yedik ah şu vicdan yok mu vicdan Allah korkusu flan bunlar özel şeyler herkese vermemiş Rabbim buna da şükür
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz

Müdavim Üye
    Belge sayısından vazgecilmisti, geçen günlerde yayınlanmıştı arkadaşlar.

Müdavim Üye
    Alıntı SMMM34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belge sayısından vazgecilmisti, geçen günlerde yayınlanmıştı arkadaşlar.
    Tamamdır konu yeniden gündeme gelmiş. Acaba başka istenecek neler kaldı,?? Dogrusu merak ediyorum..

Müdavim Üye
    Nereden
    Manisa/Soma
    Fatura sayısı ve tutarı yazılacak ise BS neden var_? BS'nin anlamı kalmıyor ki..
    Amaç ne? Benim asıl merak ettiğim o.. Neye varmaya çalışılıyor..
    Allah hepimize sabır ihsan eylesin..
    SMMM Yücel ÜNAL - Soma/Manisa
    www.yucelunal.com

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Alıntı sendman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatura sayısı ve tutarı yazılacak ise BS neden var_? BS'nin anlamı kalmıyor ki..
    Amaç ne? Benim asıl merak ettiğim o.. Neye varmaya çalışılıyor..
    Allah hepimize sabır ihsan eylesin..
    Hakkaten bu işin mantığı nedir. Yani Ba Bs den farklı olarak ne işe yarayacak?
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Bence Kdv beyannamesi ekinde İndirilecek ve Hesaplanan kdv listesini verelim ne istiyorlarsa oradan yapsınlar bu iş böyle olmayacak.
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Bu durumdan en çok ucuz fiyata iş yapan mensupları zarar görecek.

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    Belli ki kaldırılmamış Türmob seçimleri öncesi bir manevra ile rica edilip gaz almak için 2 aylığına ertelenmiş, önce eşşeği kaybettirip sonra geri buldurma hikayesi gibi olmuş. bu saatden sonra kaldırılması için odalar ve türmob kılını bile kıpırdatmaz bizimle bir daha ki seçime kadar işleri bitti. Ha seçimlerde hiç birşey yok, angarya yok gibi büyük şehirlerde yönetimlerden hesap sormadan mevcut yönetimlere oy veren meslek mensuplarından ricam bu angaryalardan sızlanmasınlar...
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    en güzeli bakanlık online bir muhasebe proğram hazırlatsın, her mali müşavire bir şifre versinler biz girip onların proğramını kullanalım, bildirim beyan form vermeyelim kayıt kürek belge ne varsa sistemlerine girelim ordan ne halta bakacaklarsa baksınlar yeter kardeşim yeter bu ne bizi bu hale düşürenleri rabbim bildiği gibi yapsın, bize çektirdiklerinin yarısını da onlara çektirsin.
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Sayın Meslek Mensubu Arkadaşlar; bilanço defterlerinde fiş işlerken zaten belge kulakçığında belge türü işleniyor.Kullandığımız muhasebe programının geliştiricileri işletme defteri ve serbest meslek defteri modüllerine de aynısını yerleştirir problem kalmaz.