Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5 işçi üzeri işçi maaşları

Müdavim Üye

5 işçi üzeri işçi maaşları

1 hazirandan itibaren 5 ve üzeri çalıştıran işyerleri işçilerin maaşlarını bankadan ödemek zorunda bu konuda erteleme var mı ?

Müdavim Üye
    Erteleme yok. 30 Haziran veya en geç 5 temmuz arasında yatırılacak.

Yeni Üye
    Su anda olan birsey yok. Zaten bunu bence yapmazlar da.

Müdavim Üye
    Yatırdın yatırmadın neyle tespit edecekler adamlarda o kadar teknoloji nerde. Her kurum kendi veri tabanını oluşturmuş kafaları çalışsa ortak bir veri tabanı kurarlar ama nerde bunlarda o zeka. 5 kişi yatırmış yatırmamış gelsin tespit etsin devlet içindeki devlet olan sgk nın müfettişleri.

Müdavim Üye
    ancak denetimde ortaya çıkar oda bankaya yatıp yatmadığına mı bakcak yoksa diğer unsurlara mı bakcaklar hangilerine bakcaklar

Müdavim Üye
    ya denetim dediğide boş iş ha işveren işçiyle ters gider adam şikayet eder iş sgk ya taşınır ozaman isterler banka dekontunuda isterler dekonttaki açıklamayıda isterler adamın canına kadar isterler yoksa devletin memuru tosun olmuş sabah 10 iş başı 16,00 servis kapıda günde 1,5 saat yemek molası, çayı kahvesi üstüne gazetesi adamlar o çalıştık dedikleri günde 1 saatte piyasadaki 700 bin mükellefin hangi birini inceleyecekler ver korkuyu ver korkuyu başka bir halt yok yıllardır.

Müdavim Üye
    Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    piyasadaki 700 bin mükellefin hangi birini inceleyecekler ver korkuyu ver korkuyu başka bir halt yok yıllardır.
    Melek Yıldırım meslektaşımızda yazmış. Bankaya yatıp yatmadığını saniyede görürler.

Mükellefin sigorta dosyasında 5 işci var ise, bu işçilerin tc numarasından 5 yıl içinde hangi bankaya para yatırdıklarını saniyede görür. 5 yıllık maaşlarını 3 dk yazıdan çıktısını alır.

İnceleme olmadığı için hepimiz rahatız. bir inceleme de inanın cezaların ardı arkası kesilmez. Benim diyen Muhasebeciye, mükellefe cezalardan başını kaldıramaz. çünkü kanunlar acımasız ve ağır. İşte idare ediliyoruz.

Müdavim Üye
    Karce üstadım ne yapacaklar millete iş mi yaptırmayacaklar hele ki şuanda ciddi ciddi kriz zamanında esnafın gözü dönmüş millet tahsilat peşinde, ortalık dolandıran dolandırana şu ortamda birde sgk nın memuru gelip esnafa yada bir şirkete ceza kesse adam kapatır gider.
    Yönetimin olayı bağcıyı dövmek değil üzüm yemek, üzüm yiyecekse de eli mahkum idare edecekler.

Müdavim Üye
    Sayın stonhand dediğiniz çok doğru. Bizim buralardaki sigortasız işçi çalıştırıyor diye şikayet etmişler. Sigorta müfettişleri gelmedi. Aslında hepimizin bildiği % 90 sigortalı işci var. Diğer geri kalanlarda günlük saatlik yevmiyeli işçiler. Belki % 5 kaçak vardır. Zaten sigortasız kimse çalışmıyor. Doğum parası, çocuk parası agi, sağlık , emeklilik, işsizlik maaşı, tazminat vb işci herşeyi iyi biliyor.

Ben Allah korusun bir iç dış savaş veya çok büyük İstanbul depremi olabileceği endişesi ile, işimizi sağlama alalım istiyorum. Çünkü böyle bir durumda birçok kişinin tc numarasından sen niye bankaya yatırmadın 150.000 tl ceza. Sen niye ba bs'de yanlışlık yaptın 150.000 tl ceza. Sen niye şöyle faturayı işledin ceza. Ben bundan korkuyorum. Meslektaşlarımıza bunu anlatmak istiyorum.

Bir hükümetimiz döneminde, dünyadaki ağır şartlardan devletimiz aç kalmış. O zaman ki hükümet pencere vergisi getirmiş. Zabıtalar bekçiler kolluk kuvvetleri evin penceresi ölçmüşler. Penceresi büyük olanlara çok vergi çıkmış. Tüm millet pencerelerini ufaltmış. O yüzden Türkiye'de mübelağasız tüm evler ev zindan gibi küçük pencerelidir. Duvardan duvara veya yarı belden tavana pencere yoktur veya çok azdır.

Bir başka örnek ise, bir hükümetimiz ise vergisini veren kişilere, bir kanunla yarı daha vergi istemiş ve karşılığında bono vermiş. Şöyle açıklayalım gençler bilgilensin. 100.000 tl vergisi tutan bir mükellefe 50.000 tl daha istemiş ve buna bir bono karşılığında 31.05.2017'de 1 sene sonraya tarih yazmış. Mükellefler kanun emri diyerek 100.000 tl vergisini ödedikten sonra, 50.000 tl ek vergi ödemişler. 31.05.2017 tarihini gözlemeye başlamışlar. paralarını geri alacaklar. Tam 31.05.2017'ye 20 gün kala bir kanun alandan da, satandan da % 40 vergi. Sonuçta % 80 para buhar olmuş. Devlete verdiği ek verdiği 50.000 tl'sına karşılık 10.000 tl almışlar. 40.000 tl devlete kalmış.

Not: Bu iki olaydan sonra devlete güven kalmamış. Çoğu insan sigorta bağkura girmemiştir. Çoğu insanda emekli olamamış veya seneler sonra zorla emekli olmuşlardır.

Bir başka örnek ise yine bir hükümetimiz döneminde gençlerinde şahit olduğu net aktif vergisi, bilançonun aktif toplamından alınan vergiler. Bu konu yeni olduğu için oralara girmeyelim.

Çok uzatıyorum. Biz bunları yaşadık. Bazılarına şahit olduk. Bu nedenle Türkiye'De işimizi sağlam yapalım ki, çok ceza ile karşılaşmayalım.
    Konu Karce tarafından (31.Mayıs.2016 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.