Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ** nisbi aidat için yürütmeyi durdurma kararı çıktı. "

Moderatör
    Nereden
    Antalya

** nisbi aidat için yürütmeyi durdurma kararı çıktı. "

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın aydın bey güzel haber,zaten bir mantığıda yoktu ne demek sen belli bir ciroya ulaştın veya kar ettin bize şu hakkımızı var demek,zaten devlet alıyor sen kimsinki sende istiyorsun,sana hakkın olmayan üye aidatları zaten verilmiyormu veya tahakkuk etmiyormu ediyor,daha ne istiyorsunuz bu neyin kafası diyorum ve danıştayın kararı yerinde diyorum sayın yetkililere,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Hiçbir şey değişmeyecektir erken sevinmeyin yürütmenin durdurulması demek dava neticelenene kadar bu konuda işlem yapılmaması demektir. Tüm meslek odalarının nisbi aidatı vardır. Belki oran bir miktar düşebilir o kadar çünkü oran çok yüksek binde 10 tic. odasında bile binde 5 bu nedenle durdurulmuş olabilir.

Bunlar biraz da seçim dönemi propaganda çalışmaları şimdiye oda üyeliği yapanlar ranttan pay devşirenler şimdi kalkmış haksız rekabeti önleyeceğiz tahsilat sorununu halledeceğiz diyorlar. Kahkahalarla gülüyorum tabi. Yahu kardeşim 26 yıldan beri bu yönetimlerde kimler vardı yoksa başkaları yönetiyordu da biz mi bilmiyorduk. Şimdi CAĞIZ CEĞİZ li bol bol vaat göreceğiz.

Üye
    Daha önceden sendikamızın ne kadar yol alabileceği ile ilgili yazılar yazmıştım. işte bu daha başlangıcı.

Mesleğimizin bir yerlere gelmesine bu güne köstek olanların ayaklarına taşlar deymeye başladı.

Ancak unutulmamalıdır ki sendikalar üyeleri kadar güçlü olurlar. Sizde bizimle birlikte bu gücün bir parçası olmak için sendikamıza üye olunuz.

https://www.malimusavirsen.org.tr

Okan KAÇAN
    Mali Müşavir (Adana)

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın zafer bey benimki erken sevinmek falan değil, dediklerinizde tabiki haklılık payı var hemde çok var, ben bunun saçma sapan bir şey olduğunu belirtiyorum bu haberinde güzel olduğunu belirtiyorum, tabi bu arada ben bu kapsamdaki sendika, derneklerede çok fazla güvenmiyorum mesleğin geleceğine sağlıyacakları katkı açısından bunuda belirteyim,kolay gelsin.

Kıdemli Üye
    okan bey 7 gün içinde itiraz hakkı var..itiraz edildi mi?

Müdavim Üye
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın zafer bey benimki erken sevinmek falan değil, dediklerinizde tabiki haklılık payı var hemde çok var, ben bunun saçma sapan bir şey olduğunu belirtiyorum bu haberinde güzel olduğunu belirtiyorum, tabi bu arada ben bu kapsamdaki sendika, derneklerede çok fazla güvenmiyorum mesleğin geleceğine sağlıyacakları katkı açısından bunuda belirteyim,kolay gelsin.
    Sayın HADİSAT

Erken sevinmeyin derken sizi kasdetmedim herkese kendim dahil hepimize hitap ediyorum. Sizin bu konudaki düşüncelerinizi biliyoruz. Bütün bunlar seçim manevraları bakın bağımlı sendikacı bugünün müstakbel aday adayı, 20 yıl sonrasının kızgın ve küskün meslektaşı arkadaşımız hemen ortaya çıktı bile

Üye
    Zafer bey çok özür dilerim ama insanların neden sürekli bir çıkarı olduğu için bu işlerle uğraştığını düşündüğünüzü bir türlü anlamıyorum. Dün Adana'da seçim oldu ve ben bir grubun yandaşı olmama rağmen grubum ile bütün bağlarımı bırakarak sendika için diğer bir grubun yandaşı arkadaşlarımızla omuz omuza çalıştık sendikamızı anlattık. Hiç kimsenin seçilme yada adaylık kaygısı olmadan yarışan 4 gruptan 8 kişi sendikamızı tanıtmak için 2 gün boyunca ter döktük. Lütfen ortaya konan emeğe saygı gösterin biraz.

Bizler sendikamızı kurarken mesleğimizi yada bireysel kimliklerimizi elbette yırtıp atmadık. Ancak sendikamızda hoşgörü emeğe saygı ve mesleğimiz uğruna bir araya gelmeyi başardık. Sizleri de bekleriz.
    Okan KAÇAN
    Mali Müşavir (Adana)

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Barolarda nispi aidat yok Balıkesir barosu sadece yıllık aidat 360 tl ödüyorlar.Bu karar temyiz yolu açık edilmiştir umarım tasdik gelir.İşi az olan avukatlara baro organizasyonu ile cmk dan iş de veriliyor bizde nerde iş almaya yardımcı olan yok sadece öde öde ödeyebilirsen.

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın Oqan meslektaşım tabiki sizin emeğinize çabanıza uğraşınıza kimse laf edemez en azından bu forumda elimden geldiğince ben engel olmaya çalışırım,sayın zafer beyin dediğini tam olarak şahsi algılamayın ama gerçektende dediği dibi durum ve sizde bunun farkındasınız,bu meslek bence bende dahil hak etmediği bir çok insanın elinde oyuncak olmuş,sebebi kesinlikle biziz ve bugün yaptığımız yanlışları nasıl düzeltirizin derdini burda yaşıyoruz,dernek veya sendika adı ne olursa olsun ilk etapta meslektaş için gibi gözüksede sonra bakıyoruzki düzene ayak uydurulmuş ve onlarda aynı teraneleri mırıldanıyorlar,yani olay genel manada budur ve bizde buna tepki veriyoruz,gene diyorum şahsi olarak verdiğiniz emeğe hiç kimse birşey diyemez ancak önünde saygı ile eğiliriz,kolay gelsin.