Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-beyan Şifre Değişikliği Mobil Telefona Gelmeli...

Müdavim Üye
    Acaba hatırlayabildiniz mi?

Müdavim Üye
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba hatırlayabildiniz mi?

sayın karce, maalesef hatırlayamadım..
    fakat sunu söylemek istiyorum, bir banka düşününki, şifre değişikliğini telefona gelen mesaj ile yapabilir, milyonlarca lirayı yönlendirebiliyorsunuz.
    ama bizim sistemdeki şifrneyi bile değişitirken, ikince kez doğrulama sormuyor, yanlışlıkla 2 yerine 3 bassan ve onaylasın gitti gider. ayrıca, merak şu, 444 0 435 hiç bir faydası yok.. acaba bu güne kadar kimse böyle bir magduriyet yaşamadımı, tek benmiyim acaba... eğer öyle se yapılacak bir şey yok... ama bu şifre meselesi ni biraz bu akşam düşündümde, herkesin başına gelebilir.
    .

Müdavim Üye
    onuda düşündüm, fakat sözleşme girerken , aracılık sözleşmesi var diye başkası üzerinden yeni sözleşme yapamadım. ee malüm sifreyide unutunca iptal ekranınada girilmiyor.
    .

Müdavim Üye
    Alıntı Ahmet Evcen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usulü tartışılacak bir yol önereyim

bir meslek mensubu arkadaşınızın şifresini alıp ''aracıılık sözleşmesi'' girip beyannameleri onun üzerinden gönderebilirsiniz.

bildiğiniz gibi bu akşam halledemezseniz 1/10 ( 137 tl ) beyanname başına usulsuzluk cezası .. ödeme süresi geçmediğinden vergi ziyaı yok ( 26.03.2016 tarihi sonuna kadar beyannameleri göndermeniz durumunda )

onuda düşündüm, fakat sözleşme girerken , aracılık sözleşmesi var diye başkası üzerinden yeni sözleşme yapamadım. ee malüm sifreyide unutunca iptal ekranınada girilmiyor.

ayrıca cezasının nasıl hesapladınız. mükellefler 1. sınıf. .. anlayamadım.
    .

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Geçmiş olsun. Şimdilik tek çözüm internet vergi dairesi şifresi olan mükelleflerinizin sisteme girerek sizinle olan sözleşmelerini iptal etmesi. Daha sonra başka bir meslaktaşın şifresi ile sözleşme girişi yapıp beyanname gönderebilirsiniz...
    SMMM Zafer ONGUN

Yeni Üye
    Şifreyi değiştirmeye neden gerek duydunuz ki ben yıllardır hep aynı şifreyi kullanıyorum. Her değiştirmede eski şifreyi yazıyorum kabul ediyor.

Müdavim Üye
    Alıntı dsen55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ayrıca cezasının nasıl hesapladınız. mükellefler 1. sınıf. .. anlayamadım.
    İlk 30 gün içinde 1/10 uygulanıyor ceza. Sadece beyannameler için.

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    Şifre değiştirmenize gerek yok ki o pencere çıktığında üstündeki çarpıdan kapatın gitsin biz hep öyle yapıyoruz sonuçta o sana öneri yapıyor değiştirmen senin için faydalı olur diyor ama olmadı işte neyse başınıza gelecek varmış çok geçmiş olsun acaba dediğimi dened,n,z mi merak etmiştim doğrusu
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    [QUOTE=mıhtasar;716415]yeni vergi dairesinin sitesinden tc kimlik bilgileri ile girişi deneyin yani belki bi ihtimal olur denemek lazım[/QUOTE

Yeni internet vergi dairesinden normal şifre ile giriş yapıldığında "Beyanname İşlemleri" menüsü çıkıyor.

Ama kimlik bilgileri ile giriş yaptığınızda çıkmıyor. (Çok ilginç)

(Az önce denedim.)
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    [QUOTE=Hüseyin KAYA;716428]
    Alıntı mıhtasar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni vergi dairesinin sitesinden tc kimlik bilgileri ile girişi deneyin yani belki bi ihtimal olur denemek lazım[/QUOTE

Yeni internet vergi dairesinden normal şifre ile giriş yapıldığında "Beyanname İşlemleri" menüsü çıkıyor.

Ama kimlik bilgileri ile giriş yaptığınızda çıkmıyor. (Çok ilginç)

(Az önce denedim.)
    Teşekkürler Hüseyin Bey denediğiniz için ben de belki bir ihtimal olabilir olursa bundan sonra bu tür olaylar başına gelen arkadaşlar olursa bir umut olur diye demiştim ama demek ki kısıtlı olarak giriş yapıyor bence en kısa zamanda bu konuda bir baskı yapılması lazım sonuçta yıl olmuş 2016 şifre unutuldu diye sağı solu aramak mı kalmış kaldı ki bu vergi döngüsü için gerekli bişiyse o telefon 7/24 hizmet verebilmeli
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz