Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-beyan Şifre Değişikliği Mobil Telefona Gelmeli...

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    [QUOTE=mıhtasar;716431]
    Alıntı Hüseyin KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teşekkürler Hüseyin Bey denediğiniz için ben de belki bir ihtimal olabilir olursa bundan sonra bu tür olaylar başına gelen arkadaşlar olursa bir umut olur diye demiştim ama demek ki kısıtlı olarak giriş yapıyor bence en kısa zamanda bu konuda bir baskı yapılması lazım sonuçta yıl olmuş 2016 şifre unutuldu diye sağı solu aramak mı kalmış kaldı ki bu vergi döngüsü için gerekli bişiyse o telefon 7/24 hizmet verebilmeli
    Hemen öneri olarak gönderiyorum.
    Aslında "bir eksiklik" bence ....
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Müdavim Üye
    ilk baştanda dediğim gibi vergi dairesinden yeni şifre talebinde bulunması gerekir.
    Aslında olay çok basit bir banka şifremizi unuttuğumuzda nasılki şifremi unuttum seçeneğini seçtiğimizde bize bir takım sorular sorularak yeni şifre oluşturmamızı sağlıyor.Buradada yapılması ve Asıl önerilmesi gereken durum budur.Ve bu bilgilerde maliyenin veri ambarına aktarılmalıdır.Böylece şifresini unutan herkes 2 dakikada sistemden yeni şifre oluşturabilecek.

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    Sonuçta yeni vergi dairesi sitesi yapıldı herkese e-tebligat için şifreler peynir ekmek gibi dağıtıldı dağıtılmaya devam ediyor hepsine telefon mail adresi hepsi girildi lakin bir şifre unuttum bölümü koyulmuyor sistem bu kadar mı basit yani bilemiyorum bazen böyle eksiklikleri görünce kasti yapıldığını düşünüyorum çünki daha fazla getirisi var daha fazla bağlayıcılığı var sanki orda şifremi unuttum bölümü olmayışı meslektaşı daha havalı yapmıyor hani senden başka kimse arayıp alamaz havası mı estirmeye çalışıyolar hem aslında öneri sunulacaksa bence sistemin e devlete bağlanması istenilebilir sonuçta artık sistemi olmayan sgk bile e bildirge şifrelerini e devletten verebilecek konuma geldiyse maliye hayli hayli bu sistemi kurabilir bu da benim önerim
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz

Kıdemli Üye
    Alıntı zaferongun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Şimdilik tek çözüm internet vergi dairesi şifresi olan mükelleflerinizin sisteme girerek sizinle olan sözleşmelerini iptal etmesi. Daha sonra başka bir meslaktaşın şifresi ile sözleşme girişi yapıp beyanname gönderebilirsiniz...
    Sayın zaferongun dediğiniz yöntemle mükellef tarafından tek taraflı fesih ile yeni muhasebeci sözleşme girebilirmi onay verirmi ve beyannamesini gönderebilirmi (eski muhasebeci sistemden sözleşmeyi iptal etmeden tabi).
    DAİMA EN İYİSİNE...

Müdavim Üye
    Şifreyi bugün alabildiniz mi? Kdv'lerin son günü..

Müdavim Üye
    Bazı arkadaşlarımız sistemde, kendiliğinden 2 dk şifre alabilme gibi bir bölümün olmadığını ve ceza yazılmak için yapıldığını söylediler. Hemen bende bir ilave yapayım. E-beyannameye giriş yapıldığında şifre değişikliği için ekran gelince bende hemen değiştiriyorum. Psikolojik rahatsızlık yapıyor. Şifreyi unutma ihtimaline karşı mesela ayın 5.nci günü gilan değiştiriyorum. Ne hikmetse hangi tarihte değiştirirsen değiştir. Üç aya bir muhtasarın son günü 23.nde şifre değişikliği ekrana yansıyor. Bazen Kdv'nin son günü 24.nde çıkıyor. Sistem otomatik olarak ceza yapılmak için kurulmuş.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Çözüldüğünü düşünüyorum, sorun devam ediyorsa yardımcı olabilirim...
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Alıntı SMMM_M.Akbulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın zaferongun dediğiniz yöntemle mükellef tarafından tek taraflı fesih ile yeni muhasebeci sözleşme girebilirmi onay verirmi ve beyannamesini gönderebilirmi (eski muhasebeci sistemden sözleşmeyi iptal etmeden tabi).
    Evet, mükellefin de mevcut sözleşmeyi internet vergi dairesi yoluyla iptal etme yetkisi vardır. Bu iptalden sonra başka bir meslek mensubu sözleşme girişi yaparak beyannameleri gönderebilir. Ancak nasıl ki mali müşavir sözleşmeyi iptal ederken mükellefe bilgi vermek zorundaysa, mükellefin de sözleşmeyi iptal ederken mali müşavirine bilgi ve haber vermesi zorunludur.
    SMMM Zafer ONGUN

Müdavim Üye
    [QUOTE=Hüseyin KAYA;716434]
    Alıntı mıhtasar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hemen öneri olarak gönderiyorum.
    Aslında "bir eksiklik" bence ....
    Bende öneri olarak yazıyorum. Sanki Merkez bankasından
    şifre alıyoruz. Şifremi unuttum diye bir buton eklersin gerekli
    özel bilgileri verince şifre yeniden türetilir. Yada telefon hizmeti
    7/24 aktif olacak. Böyle saçmalık yok...
    \'\'Sevdiğiniz şeylerden infak etmeyince(başkalarına pay çıkartmayınca) zafer ve mutluluğa asla ulaşamazsınız\'\'

Müdavim Üye
    Böylesine önemli bir konuyu sabit konular bölümüne alan, ve forumu bizlerin hizmetine sunan başta Mustafa Gülşen, değerli moderatör ve buraya yazı yazan okuyan katkıda bulunan tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.