Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ticari ve ziraai kazancı olan bilanco usulu firmanın Gelir vergisi beyanı yardım

Kıdemli Üye
    Nereden
    FATSA

Exclamation ticari ve ziraai kazancı olan bilanco usulu firmanın Gelir vergisi beyanı yardım

Bilanço usulü ticari kazanç elde eden firma ziraai kazan olarak da civciv yetiştiriciliği yapmakta. yıl sonu gelir vergisi beyanını yaparken ticari işletme kazancını yazdım. zirai kazancını zirai kazançlara ilişkin bildirim yerine yazdım. her iki bildirim verilen ek olarak bilanço yazdım. firma unvanını her iki tarafa da yazdım. bilanço ve gelir tablosunda sanki iki ayrı firma gibi iki unvan çıkıyor. gib'e yüklediğimde hata veriyor. Hata Mesajı" Ayrıntılı bilanço unvan, Ayrıntılı bilanço satır kodu bilgisi birden fazla yer alamaz " diye hata veriyor.

Müdavim Üye
    Alıntı hamitkarpuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilanço usulü ticari kazanç elde eden firma ziraai kazan olarak da civciv yetiştiriciliği yapmakta. yıl sonu gelir vergisi beyanını yaparken ticari işletme kazancını yazdım. zirai kazancını zirai kazançlara ilişkin bildirim yerine yazdım. her iki bildirim verilen ek olarak bilanço yazdım. firma unvanını her iki tarafa da yazdım. bilanço ve gelir tablosunda sanki iki ayrı firma gibi iki unvan çıkıyor. gib'e yüklediğimde hata veriyor. Hata Mesajı" Ayrıntılı bilanço unvan, Ayrıntılı bilanço satır kodu bilgisi birden fazla yer alamaz " diye hata veriyor.
    Bu kişinin zirai kazancını nasıl tespit ettiniz yani mükellefiyet ve defter yönünden nasıl işlem yaptınız Vergi dairesine kayıt yönünden v.s. sistemde farklı bir bilgi varsa o nedenle sistem hata vermiş olabilir mi

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    ticariye adı soyadı
    ziraai ye soyadı adı şeklinde yazın

iki bilanço ve iki gelir tablosu ekleyin

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Beyannamenin ekler kısmında tek mali tablo bilgisi çıkıyor ikisini nasıl yukledınız.
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.