Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Meslek Lisesi Mezunlarına bir defalıkta olsa sınav hakkı

Yeni Üye
    Nereden
    muhasebeci

Meslek Lisesi Mezunlarına bir defalıkta olsa sınav hakkı

Merhaba değerli meslektaşlar,

Ben lise mezunuyum, üniversite okuyamadığım için mali müşavirlik ruhsatı alamadım ve o yüzden bir muhasebe bürosunda çalışmak zorunda kaldım, yani hayatım bundan öteye gitmiyor, bu kadar iş yoğunluğunun angarya işin içinde açıkçası açık öğretime girip dışardan ders verecek kafada kalmıyor

oda neden lise mezunlarına bir kereliğine bile olsa sınava girme hakkı tanımıyor, bu konuda birşey yapılamaz mı ?

Müdavim Üye
    Ahhhhhh değerli kardeşim ahhhhhhhh

Keşke senin dileğin kabul olsa ama bu forumda son iki aydan beri yazılanları bir okusan belki bu talebinden vazgeçerdin. Yani tam anlamıyla keçi can derdinde kasap derdinde durumu

Müdavim Üye
    Alıntı hanifikenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba değerli meslektaşlar,

Ben lise mezunuyum, üniversite okuyamadığım için mali müşavirlik ruhsatı alamadım ve o yüzden bir muhasebe bürosunda çalışmak zorunda kaldım, yani hayatım bundan öteye gitmiyor, bu kadar iş yoğunluğunun angarya işin içinde açıkçası açık öğretime girip dışardan ders verecek kafada kalmıyor

oda neden lise mezunlarına bir kereliğine bile olsa sınava girme hakkı tanımıyor, bu konuda birşey yapılamaz mı ?
    Aynı durumda bende muzdaribim. Anladığım kadarı ile bizden yaşça küçüksünüz. Benim 30 yıla yakın muhasebecilik tecrübemden şunu tavsiye edebilirim. Bu mesleği bırakmanız sizin yararınıza olur. Bilmiyorum kaç senedir çalışıyorsunuz. Fakat geriye dönüp maddi olarak ne kazandınız ortaya döküp bir kendinizi sorgulayın. Mesela 40 yaşınıza kadar oturacağınız ev araba alabilecekmisiniz? ve bunlara ilaveten emekli maaşınıza ek kira geliriniz için en az bir dükkan veya kira getiren bir daire alabilecekmisiniz? Böyle bir durumunuz yok ise boşu boşuna bu meslekte kendinizi yıpratmayın. Tecrübe ile sabittir.