Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Büromu Kapatıyorum!

Yeni Üye

Büromu Kapatıyorum!

Arkadaşlar öncelikle hepinize işlerinde başarılar ve kolaylıklar dilerim.

2009 yılında açtıgım işyerimi 30.06.2014 itibariyle kapatma kararı aldım (özel bir şirkette cazip bir ortaklık durumundan ötürü)

sizlerden fikir almam gereken bir kaç konu olacak yardımcı olursanız çok makbule geçer

1- mükelleflere ait beyannamelerin birçoğunu basılı olarak almadım lazım olan olursa sistemden alabiliyorum diye. kapanış verdiğim zaman e beyan şifremi ne kadar süre ile kullanabilicem? eski beyannamelerle ilgili sizce ne yapmalıyım? şifrem tamamen kapanacak mı?

2- (bu konu daha önce sıkca tartışılmış forumda) mükelleflere ait gelir-kurumlar vergisi beyanlarını ben mi vereceğim takip eden yılın mart ve nisan ayında?

Müdavim Üye
    Sayın Aydın_yıldız öncelikle bu gibi bir meslekten kurtulduğunuz için ne kadar dua etseniz azdır. Hayırlı uğurlu olur İnşallah.

1- Şifrenizi ne kadar kullanabileceğinizi bilmiyorum. Fakat size tavsiyem kdv ve geçici vergi devirlerine bakmak için çıktı almışsınızdır. Zaten geriye az bir beyanname kalıyor. Ben sizin yerinizde olsam hiç riske girmemek için, 2009 yılından itibaren her mükellefimin tüm beyannamelerini sistemden alırdım. Çok uzun bir uğraş gerektirir fakat ileride çok büyük sıkıntılar çekmemek için yapılması gerekir.

2- Siz 30.06.2014 tarihinde işiniz bittiği için 2014 II.nci Dönem (Nisan-Mayıs-Haziran) sizin vermeniz gerekir. Defterleri alan muhasebecilerin gelir-Kurumlar vergisini vermesi gerekir.