Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İncelemesi biten nakit KDV iademizi devlet ne zaman verecek/vermeli süre yokmudu

Müdavim Üye

İncelemesi biten nakit KDV iademizi devlet ne zaman verecek/vermeli süre yokmudu

Firmamız KDV tevkifatı sebebiyle KDV iadesi istemektedir
    KDV iademiz sadece VİR (Vergi İnceleme Raporu) na istinaden alınabilmektedir
    5 aylık vergi incelemesi yapılmış ve evraklar geri iade edilmiştir 02.05.2014 de ve bu aylardan ötürü 185.682,50 TL nakit KDV iadesi tarafımıza ödenmesi gerekmektedir
    Sorum şu;
    İnceleme sonucu KDV iadesi alacak firmalarda İnceleme bittikten sonra ödenecek olan nakit KDV iade bedelleri firmaya ne zaman ödenecektir herhangi bir tarih yokmudur?, 2 ay geçti ödenmedi, bizim ilaveten yapacak bir şeyimiz varmıdır, tarih süresi yokmudur? herşey bitmiş daha ne kadar beklememiz gerekir? veya bu konuyu iletebileceğimiz sorabileceğimiz bir makam yokmudur?
    Saygılar

Müdavim Üye
    Sözde 40 gün diyorlarda bu iş YMM nin vergi dairesi müdürü ile olan yakınlığına ve kabiliyetine bakar. Keşke rapor öncesi müdürle görüşüp YMM önermesini isteseydiniz benim indirime tabi oranlı mükellefim iade için 2 yıl bekledi YMM parayıda önden aldığından sağolsun hiç yardımcı olmadı.
    hayatta oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur

Müdavim Üye
    2 Yılmı? Bildiğim kadarıyla faiz isteme hakkımız var sanırım? Bu ne saçmalık inceleme bitmiş zaten yıllarca bekle şimdide ödeme bekle böyle saçmalık olur mu?
    Vergi dairesi müdürünün insiyatifindemidir? Saygılar

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Belli tutarı geçen iadeler için vergi dairesi müdürlüklerinin yetkisini aşmakta, sanırım bu rakam 70 bin lira, bu tutarı geçen ödemeler vergi dairesi başkanlıkları tarafından pnaylanmakta. Ben YMM raporu verildikten sonra, 10-15 gün içinde nakit iademi alıyorum. Eğer beklemek istemiyorsanız Teminat mektubu ile iade talep edin, iadeniz VİR yada YMM raporu beklenmeden yapılır, raporlar çıktıktan sonra teminatınız çözülür.

Müdavim Üye
    Sistem şöyleymiş VİR raporunun vergi dairesine ulaştığı bir kaç gün içinde ödeniyormuş ancak bizim VİR okuma komisyonundan bu hafta çıkmış sorun VİR vergi dairesine henüz ulaşmamasından kaynaklanıyormuş
    Teşekkürler

Alıntı hdinckurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözde 40 gün diyorlarda bu iş YMM nin vergi dairesi müdürü ile olan yakınlığına ve kabiliyetine bakar. Keşke rapor öncesi müdürle görüşüp YMM önermesini isteseydiniz benim indirime tabi oranlı mükellefim iade için 2 yıl bekledi YMM parayıda önden aldığından sağolsun hiç yardımcı olmadı.
    İyi de YMM ile ne alakası var? Vergi İnceleme Raporu diyor...