Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Belge Türü Problemi

Kıdemli Üye
    Nereden
    BURSA

Belge Türü Problemi

Merhaba Üstadlar, kolaylıklar diliyorum öncelikle . . .
    Daha önce belge türü ile ilgili açılan konulara baktım ama bahsedeceğim mevzu ele alınmamış sanırım.

Zirve programı kullanıyoruz ve 2013 yılında birçok firmada yeni uygulama olduğu için belge türü girilmemiş, atlanmış. Evet keşke girilseydi ama girilmemiş işte. Bu konuda bildiğim kadarıyla zirve programının sağlamış olduğu bir kolaylık yok yada ben bilmiyorum.

Tek tek girmenin haricinde bu sorunu çözebileceğimiz başka bir yol var mıdır ?

Teşekkürler
    .

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Bence konuyu zirveyle görüşün.
    Bir çok program bu konuda çalışma yaptı.
    Ben Datasoft kullanıyorum otomatik oluştur seçeneği mevcut.
    "Aslında, Bir Çocuğa "YOK" Demekmiş En Zor Olan... hsyn_

Kıdemli Üye
    Nereden
    BURSA
    Kendi temsilcimiz (Bursa) daha önce öyle bir kolaylık yok demişti. Bugün İstanbul Zirve'yi aradım ve hiç yoktan iyidir diyebileceğim bir çözüm ürettik : )

Kısa bir işlem ile her firmadaki belge türü boş olan kayıtları 1 olarak atabiliyoruz. Belge türü yazılı olanlara dokunmuyor işlem.

İlgili firmaya girip zirve anasayfadayken CTRL + ALT + A basıyoruz. Sol taraftaki menüden YEVMİYE 'yi seciyoruz. Sol üst köşede bizim firmamız çıkıyor ve ona çift tıklıyoruz. BİR DEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE BU KISIMDA BİR FORMÜL YAZIP Sql çalıştır deyip işlemi tamamlıyoruz.
    Diğer firmalarda formül yazmaya gerek kalmıyor.

Bu da bize zaman kazandıracaktır en azından.
    .