Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bağımsız denetim

Üye

Arrow Bağımsız denetim

Bağımsız denetim yönetmeliğinin yayımlandığı tarih itibariyle 10 yıldan çok 15 yıldan az mesleki tecrübeye sahip SMMM'yim.Bu geçiş döneminde denetçi olan ya da olmaya çalışanlar nasıl bir yol izlediniz?Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Sayın Feyza

Okul+ staj+ mesleki çalışma toplamı 15 yıl oluyorsa Üniversitelerin bağımsız denetim eğitimlerine katılabilirsiniz. Eğitimler yaklaşık 2 ayda tamamlanıyor ( Eğitimler iki ayda yanlış hatırlamıyorsam aralıklı 12-14 tam gün sürmüştü. Tabi her üniversitede aynı olmayabilir. ) Eğitimden sonra sınav oluyor. Ondan sonra evraklarınızı KGK ye internet üzerinden gönderiyorsunuz inceleniyor sorun yoksa size mesaj geliyor harçları ödüyorsunuz belge ve kimliğiniz adresinize geliyor.
    Konu DUMANLI tarafından (27.Mayıs.2014 Saat 14:58 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    SN. DUMANLI

Sınavlar nasıl yapılıyor toplam kaç ders eğitimler verimli olabiliyor mu

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Sayın Yazıcı

Denetim ve Muhasebe Standartları dersleri örgün olarak yapılıyor. Üniversitede konularında ders veren Prof. ve Doç. hocalar derse gelmişti. Ben Türmob'un eğitimlerine de katılmıştım. Bu eğitimler daha verimli geçti yeterli mi derseniz değil tabi ki. Bir kısım dersler internetten takip ediliyor tabi bu tercih meselesi bu dersleri de örgün alabilirsiniz. Sınavlar Denetim ve Muhasebe Standartları derslerinden klasik usulde, Kurumsal Yönetim İlkeleri, Finansal Yönetim, Sermaye Piyasası, Bankacılık, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Mevzuatı derslerinden test usulü yapılıyor.

Ben İstanbul Üniversitesinin eğitimlerine katılmıştım. Diğer Üniversitelerde biraz farklılıklar olabilir.
    Konu DUMANLI tarafından (29.Mayıs.2014 Saat 11:45 ) değiştirilmiştir.