Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kesin Mizan Bildirimi ve Cezası

Müdavim Üye
    Nereden
    Kırşehir
    2014-96 nolu sirküde beyanname vermes süresinin uzatılmasından bahsedilmekte.
    403 Tebliğ;
    Mükellefiyetin sona ermesi halinde bildirimler, mükellefin en son bağlı bulunduğu vergi dairesine kanunlarında yazılı beyanname verme süresi içinde verilecektir.

Beyanname süresinin uzaması kapanan firmaların kesin mizan verme süresine doğal olarak etkilemektedir. Yani Kapanan firmalar için kesin mizan bildirim süresi beyanname vermes süresi olan 28.03.2014 dür.

Müdavim Üye
    Sayın Hulusi, haklısınız. Tebliğde yazılı sadece Yıllık Gelir vergisi uzatımı. Kira beyannamesi ve Kesin Mizan ekleseler ne olur. Ben birşey çıkmayacağını biliyorum.
    Fakat meslek hayatımız boyunca öyle enteresan şeyler gördük ki, ister istemez 5 sene sonra buna ceza yazarlar mı diye düşünüyoruz.

Üye
    Kapatan işyerleri için 25.03.2014 son gün kesin mizan

bu yukarıdaki geçerlimi _?

Üye
    nerde yazıyor 25 mart kesin mizan son olduğu ilk defa duyuyorum kapattığı için mi _? normalde 31 mart son değil mi

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    Alıntı alhuda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerde yazıyor 25 mart kesin mizan son olduğu ilk defa duyuyorum kapattığı için mi _? normalde 31 mart son değil mi
    sayın hulusi paylaşmış 493 sayılı vuk tebliğini '' Mükellefiyetin sona ermesi halinde bildirimler, mükellefin en son bağlı bulunduğu vergi dairesine kanunlarında yazılı beyanname verme süresi içinde verilecektir. '' diyor .. buradan çıkartıyoruz bugün son olduğunu

Müdavim Üye
    31.12 de kapananlar için başka ne vermek gerekir?

Müdavim Üye
    Sayın Melek Yıldırım Gelir vergisi Kesin Mizan vermek gerekir. Ayrıca 31.12.2013'de varsa, ssk dosyası, işkur, ticaret odası vb meslek kuruluşları, gibi onlarca yer var.