Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: osgb lerde tevkifat

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir

osgb lerde tevkifat

Değerli meslek mensupları, OSGB'lerden alınacak iş sağlık ve iş güvenli hizmetlerinde, bu hizmetler (9/10) oranında tevkifata tabimidir? (bu hizmet 117 kdv genel tebliğin 3.2.2 ye tabi midir) sizlerin fikirlerini alabilirmiyim? Saygılar...
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın agahannn 3.2.2.nin aşağıdaki kısmına girer sonuçta bu bir hizmettir,danışmanlıktır,teknik boyutu vardır,kolay gelsin.

3.2.2.2.1. Bu bölüm kapsamına;

- Piyasa etüt-araştırma,

- Ekspertiz,

- Plan-proje,

- Teknik, ekonomik, mali ve hukuki alanda sunulan danışmanlık, müşavirlik, denetim

ve benzeri hizmetler girmektedir.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Kıdemli Üye
    117 kdv tebliğ 3.2.2 bölümü Etüt,plan,proje, danışmanlık ve benzeri hizmetler,63 nolu KDV sürki 2.2.2.2 bölümü

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    firmalarımıza, osgb'ler tarafından kesilen faturalarda 1.000,00 TL yi geçen tutarlarda olsa faturayı tevkifatlı kesmiyorlar. görüşüyoruz ama henüz netice alamadık.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın agahannn ama burda bir hata yapılmasın,şimdi tebliğin 3.1.2/b kapsamındaki kamu kurumları,kamu kurumu kapsamındakiler,borsa firmaları,kamu iktisadi şirketleri vs.gibi firma ve kurumlara eğer OSGB.ler hizmet verirse o zaman tevkifata tabidir ama diğerlerine verdikleri hizmette tevkifat yoktur,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    sayın hadisat osgb şirketi borsada işlem görmeyen normal bir ltd'ye iş güvenliği ve işyeri hekimi bedeli olarak 1.500,00 TL fatura keserse tevkifat uygulanmayacak mı?

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    3.2.2. ETÜT, PLAN-PROJE, DANIŞMANLIK, DENETİM VE BENZERİ HİZMETLER

3.2.2.1. Tevkifat Uygulayacak Alıcılar ve Tevkifat Oran

Tebliğin (3.1.2/b) ayırımında sayılanlara karşı ifa edilen etüt, plan-proje, danışmanlık, denetim ve benzeri hizmetlerde alıcılar tarafından (9/10) oranında KDV tevkifatı uygulanacaktır. Bahsettiğiniz firma Borsada işlem görmeyende bir şirketse kesilen faturada tevkifat uygulanmıyor. İşlem doğrudur.