Sayfa 5 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu
Toplam 109 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 01.01.2014'de fatura, irsaliye vb. Belgelerde tic.sicil no zorunluluğu başliyor

Üye
    Alıntı hulusi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece şahıs firmaları değil, Denetime tabi olmayan şirket içinde internet sitesi zorunluluğu yok.
    Bkz:TTK Md.1534- BKK Karar Sayısı : 2012/4213
    peki ticaret sicil numarası olayı nasıl olacak şahıs firmalarıda yazması gerekiyor mu???

Müdavim Üye
    Nereden
    Kırşehir
    ...................................

Müdavim Üye
    Nereden
    Kırşehir
    Alıntı yapamadım Mesaj karakteri en az 10 olması gerekir yazıyodu.

Sayfa_3 de konu hakkında fikrimi yazdım. Ki oradaki açıklamalara göre Ticaret odasına kayıtlı olanların ticari belgelerde ticaret sicil numarası kullanması yeterli.

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM
    Kafalar Hep karışıyor Bu mesleğin çilesi.
    bizler müşterileri uyaralım yapıp yapmamaları kendilerine ait olsun. Çünkü kanunda ve bakanın açıklamalarında HER TACİR kelimesi geçiyor
    VehbiSucu-İst.

Üye
    teşekkürler bi çocuğumuz daha oldu sanki ne işe yarayacaksa

Müdavim Üye
    Alıntı volkanuzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki ticaret sicil numarası olayı nasıl olacak şahıs firmalarıda yazması gerekiyor mu???
    TTK’nin 39 uncu maddesinin ikinci fıkrasında,
    “ Tescil edilen ticaret unvanı" ibaresi olduğu için Tescil edilmeyen ve ticari unvanları olmayan işletme ve bilanço defter sahiplerinin böyle bir mecburiyeti olmadığı anlaşılmaktadır.

Kıdemli Üye
    merhabalar şimdi vakıfbanktan aradılar.şirket yetkili müdürüne söylemişler.kaşelerde şirket ünvanı yazılırken kısaltmaların yapılmaması gerekiyormuş.yani inş.ür.tar.hay.ltd.şti.şeklinde değil de açıkça inşaat üretim tarım hayvancılık limited şirketi şeklinde açıkça yazılmalıymış.doğru mudur acaba ? ayrıca sermaye de eklenmesi gerekiyor mu?

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı hulusi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İSMMMO kanundaki maddeyi tekrar etmiş sorulan veya tereddüt edilen hiçbir konun cevabı yok.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı denizsmmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar şimdi vakıfbanktan aradılar.şirket yetkili müdürüne söylemişler.kaşelerde şirket ünvanı yazılırken kısaltmaların yapılmaması gerekiyormuş.yani inş.ür.tar.hay.ltd.şti.şeklinde değil de açıkça inşaat üretim tarım hayvancılık limited şirketi şeklinde açıkça yazılmalıymış.doğru mudur acaba ? ayrıca sermaye de eklenmesi gerekiyor mu?
    Bence doğru söylemişler şirket unvanı istediklerine göre kısaltmalar her zaman anlaşılmayabilir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kırşehir
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İSMMMO kanundaki maddeyi tekrar etmiş sorulan veya tereddüt edilen hiçbir konun cevabı yok.
    Bu yazıya istinaden sayın yaha arıkana twitter dan (artık yeni iletişim, sirkü, tebliğ,kanun yerine geçti sayılır neyazikki ) sordum esnaf lar için ne olacak diye cevap vermedi