Sayfa 16 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci ... 6141516
Toplam 157 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 157 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KGK ne zaman yetkilendirme belgelerini verecek

Yeni Üye
    bana bugün kgk dan mesaj geldi,bağımsız denetçi olarak yetkilendirilmenize karar verildi gerekli ücretleri yatırın tescil başvurusuna bulunun eybis üzerenden.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    sayın Htoptan tebrikler , sistemde en son güncellemenizi ne zaman yapmıştınız.

Yeni Üye
    güncelleme yapmadım 20 temmuzda bütün evraklarımı girdim

Müdavim Üye
    )) ben bilgilerimi gireli 3 ay oldu hala bekliyorum. Dosya ön incelemeyi geçemedi galiba )))

Ziyaretci
    Yetkilendirmeyi hakeden arkadaşlardan evrakları eline geçen oldumu?(kimlik belgesi,kaşe,deneçi belgesi)sözkonusu belgeler posta yoluylamı gönderilmektedir? Tüm Meslektaşlarımın,Mübarek Kadir gecesini Şimdiden kutluyorum...

Kıdemli Üye
    Nereden
    İZMİR
    Bir ayı geçti belgeleri sisteme yükleyip müracaat edeli ama hala yetkilendirmem olmadı(
    \"ALLAHIN GÜLLERİ YAKAMIZI BIRAKMASIN\" www.yarantr.com

Kıdemli Üye
    Alıntı Yalındenetim Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Ercan34 Nickli Üyeden Alıntı
    Ruhsat sonrası 9 yıl nerede okudunuz. Mahsuru yoksa bende öğrenebilirmiyim. Benim aklımda kaldığı kadarı ile Staj başlangıç tarihi kabul ediliyor. Ve arada bir yılı aşan boşluk yoksa meslekte geçen süre kabul ediliyor. Tabi bunları şimdi aklımda kaldığı kadarı ile söylüyorum. Kaynak isterseniz araştırım. 2004 Şubat SMMM Lisansına sahip arkadaşlarım başvursunlar. Yetkilendirme alırlar.
    Sayın Ercan,
    Amacım sizin daha sonra mağdur olmamanız için bilgi vermekti.
    Ancak tabii ki yetkili merci KGK'dır.
    Sık sorulan sorularda bir detay var.
    SORU 11- Sigortasız olarak mesleki faaliyetlerde 10 yıl süreyle bağımlı olarak çalıştım. Ancak, SMMM ruhsatımı bir önceki yıl aldım. Mesleki tecrübem nasıl hesaplanacaktır?

CEVAP 11- Mesleki faaliyetlerde bulunulan sürelerin tevsik edilmesi esas olacağından, SMMM ruhsatını haiz olarak geçirilen süreler mesleki tecrübeden sayılacaktır. Sigortasız olarak çalışılan sürelerin tevsik edilmesi söz konusu olamayacağından, mesleki tecrübe süresinin hesaplanmasında bu şekilde geçirilen süreler dikkate alınmayacaktır.
    Sayın yalındenetim; bu soru da durum açık zaten, bu arkadaş 10 yıl sigortasız çalışmış kabulü zaten mümkün değil, 2004 Şubat ayında lisans alan SMMM ler bence durumlarını iyi araştırsınlar. 31.08.2003 te stajları bittiği halde SGK lı olarak mesleğe devam etmişlerse yetkilendirme alırlar. Bu arada Kimlik, mühür ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Yetkilendirme alan tüm arkadaşlarıma hayırlı olsun. Darısı diğer meslektaşlarımın başına