Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kgk Bağımsız Denetim Sınavı Bilgi Paylaşımı

Ziyaretci

Sınava ilk defa girenler en az 3 ders en fazla 4 ders seçebilir.<div>150*4=600 tl sınav ücreti.</div><div>Sınavın Ankarada olması nedeniyle Ankara dışından gelenler için ek masraflarda olacak.<div>25 ağustostan sonra sınavın açıklandığı tarihten itibaren 2 yıl sonunda tüm notlar siliniyor.2 yıl içinde sınav sayısı 4 olduğuna göre 4 sınav sonunda başarılı olmak gerekir.Sınava iyi hazırlanılmadan girilmesi sonucu masraf daha da artar.Sınav sayısı az.Verilen para yüksek.Bir de sınavın spk sınavından daha zor olacağı yönünde kamuoyunda bir genel kanı var. </div></div><div></div><div></div>

Edited by: kgk_bd

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    ben diyorumki

kgk ya bu hususta sınava girecekler talepte bulunalım

1- istanbul dada sınav yapılsın
    2- tüm modüllerden spk tek sınav ücreti alıyor kgk da aynı şekilde ücretlendirme yapmalıdır.

bu talepleri varsa sizlerinde önereceği talepleri hazırlayıp kgk ya iletelim
    SMMM Önder YAMAN

Kıdemli Üye

15 Yıl doldurup SPK lisansına sahip olanlar, sınava girecekler mi? Bilgisi olan var mı?

Ziyaretci

<div>Sınavın soru sayısı ve sınav konuları da net değil. Spk lisansından alınannotlarun ortalama ya ne şekilde katılacağı da çok net değil. Tebliğden farklı yorumlar çıkartanlar var.</div><div>istanbul ve izmirde de sınav olmalı ancak kgk şu an sadece Ankarada sınav yapacağız diyor.</div><div>Sınav ücreti de düşürülmeli.</div><div></div><div></div>
    Alıntı Önder YAMAN Nickli Üyeden Alıntı
    ben diyorumki

kgk ya bu hususta sınava girecekler talepte bulunalım

1- istanbul dada sınav yapılsın

2- tüm modüllerden spk tek sınav ücreti alıyor kgk da aynı şekilde ücretlendirme yapmalıdır.

bu talepleri varsa sizlerinde önereceği talepleri hazırlayıp kgk ya iletelim

Ziyaretci

Soru sayısıda önem arzediyor. Spk da 25 soru vardı.<div></div><div>1)Muhasebe Standartları </div><div>2)Denetim</div><div>3) Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Finansal Yönetim</div><div></div><div>4) Sermaye Piyasası ,Bankacılık,Sigortacılık,Özel Emeklilik Mevzuatı (İsteğe bağlı)</div><div></div><div>Kgk 'nın soru tarzınıda bilmiyoruz. Spk 'nın bilinen bir soru tarzı vardı.</div><div></div>

Ziyaretci

Kurumsal Yönetim ve Finansal Yönetim ilkeleri için hangi kaynaktan çalışacaksınız

Ziyaretci

kamu gözetimi aradım. Bu yıl bir sınav daha yapılacak. Soru sayıları ve konular hakkında bir açıklama yapılacak.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    yani kgk bir sınav yapacak ama 2 ay var ama kaç soru sorulacağı belli değil sınav yazılı test deniyor yazılımı sınav mı test mi belli değil hiçbir şey belli değil spk tüm modüllere 150 tl alıyordu kgk modül başı 150 tl diyor bide ücreti fazla olmasına rağmen sınav yanlızca ankarada yapılıyor neresinden tutarsanız tutun kgk nın yaptığı tüm uygulamalar insanları mağdur etmek için özel gayret serfediliyor imajı yaratıyor.....
    SMMM Önder YAMAN

Ziyaretci

İlk defa sınava giren için 450 tl sınav ücreti.Ankara yol parası. Ayrıca tek seferde verilmesi zor olduğundan tekrar aynı ücretlerin verilme durumuda olacak.Bu sınava gireceklerde 9 yıl altı smmm'ler ayrıca...9 yıl üstü smmm 'ler gibi 3.000 tl vererek eğitimlere katılacak bütçeleride yok.<div></div>Sınav ücretini yüksek tutma nedenleri geçiş döneminde yeterince denetçi yaptık. Bundan sonra az denetçi olsun düsüncesiyse büyük adaletsiz var.
    Edited by: kgk_bd

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    sınav ücretini yüksek olması bir yana sınav yanlızca ankarada yapılacak yani konu ile ilgili kgk ya attığım mail aşağıda sizlerinden benzer şekilde rahatsızlığınızı dile getirmenizi dilerim...

sınavla ilgili yapılan düzenlemenin eksiklikleri bulunmaktadır

1- Sınav yalnızca Ankara'da yapılmaktadır ancak nüfus yoğunluğunun belli bölgelerde toplanması , sınav sitresi , ülkenin coğrafi şartları ve uzaklıkları dikkate alındığında tek bir merkezde yapılması sınava katılan adaylarda olumsuz etkiler bırakabilir , sınav merkezine ulaşmak konaklamak ve tekrar kendi yaşadıkları bölgeye dönüp ertesi gün çalışmaya devam etmek zorunluluğu bulunanlara ek yükümlülükler getirmektedir.. Birkaç sınav merkezi açılması ve bunlardan en azında her bölgede sınav merkezlerinin bulunması gerekmektedir. Ülkemizde bu hususu çözebilecek kurum ve kuruluşlar teşkilatlar ziyadesiyle mevcuttur irade sergilenmesini rica ederim.

2- Her modül için ayrı sınav ücreti talep edilmektedir SPK düzenlediği sınavlarda tüm modüller için tek sınav ücreti talep etmektedir maliyetlerin de hesap edilerek sınav ücretlerinin uygun bir rakama çekilmesini rica ederim.

3- Sınav yazılı test şeklinde yapılır deniyor ancak soru adedi belirtilmemiş ve sınav konu evreni hakkında daha açıklayıcı bir kılavuz yayımlanması katılımcılar için faydalı olacaktır.

Kurumunuz bağımsız denetçi adaylarının normal yollardan elde edilecek yetkilendirme sürecini desteklemesi ve kurumunuzun tabanını oluşturacak denetçileri seçme süreçlerinin en sağlıklı şekilde gerçekleştirmesini sağlayacağına olan inancımıza dayanarak bilgilerinize arz ederim.
    SMMM Önder YAMAN