Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sigorta şirkedi devrinde kasadaki fazla para

Ziyaretci
    kolay gelsin arkadaşlar.sigorta şirketi devralanan bir mükellefimiz var. şirketin kasasında 50.000 lira para var.bu parayı ne yapmamız gerekiyo. yardımcı olursanız sevinirim

Müdavim Üye
    Ben yardımcı olayım.. Aşağıdaki madde konunun önemini anlatır..MADDE 84 – 640 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 16 ncı maddesinin beşinci ve sekizinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “(5) Denetime tabi olan gerçek ve tüzel kişiler, gizli dahi olsa bütün belge, defter ve bilgileri ibraz etmek,""""""""""" para ve para hükmündeki evrakı ve ayniyatı ilk talep halinde Gümrük ve Ticaret Müfettişlerine göstermek, Gümrük ve Ticaret Müfettişlerinin saymasına ve incelemesine yardımcı olmak zorundadır"""""""". Gümrük ve Ticaret Müfettişleri, görevleri sırasında tüm resmî daire, kurum, kuruluş ve kamuya yararlı derneklerle, gerçek ve tüzel kişilerden gerekli yardım, bilgi, evrak, kayıt ve belgeleri istemeye yetkilidir; kanunî engel olmadıkça bu isteğin yerine getirilmesi zorunludur.”

Ziyaretci
    pek anlayamadım yada ben demek istediğimi anlatamadım.Edited by: zehratayar@hotmail.c