Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ANONİM ŞİRKET DENETÇİ

Müdavim Üye
    Bağımsız denetime tabi olmayan Anonim şirketlerin denetimini kim yapacak?

A) YMM
    B) SMMM
    C)AVUKAT
    D)BAKANLIK TEMSİLCİSİ
    E) SARI ÇİZMELİ MEHMET AĞA

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    selamlar,sevgiler.

Kıdemli Üye

F: HİÇBİRİ

Müdavim Üye
    Eğer ciddi bir şekilde konuyu ele alırsak, AŞ lerde denetim sadece KGK tarafından yetkilendirilen denetçiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü sorumlulukları açısından denetime tabii şirketlerin denetçileri ile aynı cezai hüküm ve sorumluluklara tabiidir. Sonuçta UDS gibi herkesin üzerinde birleştiği bir denetim standardı var, bakanlık neden yeni bir maceraya atılsın. Sadece yetkilendirme ve raporlama aşamasında ufak oynamalar yapabilir. Bu işin altından kalkmak o kadar kolay değil, meslek mensuplarının dışında kimse bu işi yapamaz.

Müdavim Üye
    Sabri Bey, dediklerinize gönülden katılıyorum.Ama öyle bir niyet olsaydı KGK nu pasifize ederek kanun maddesini çıkarmazlardı.

Müdavim Üye
    Efe İzmir kardeşim ben KGK nun pasifize edildiğini düşünmüyorum, nedeni denetimin bir standardı var ve uygulaması, geliştirilmesi KGK tarafından UDS standartlarına göre yapılıyor. Bakanlığın o kadar işi varken yeniden standart oluşturmak için neden uğraşsın. Ancak neden denetim konusunu üzerine aldı derseniz, bakanlık şirketlerin devamlılığından ve sağlam yapılarda olmasından dolayı sorumlulukları var. Dolayısıyla bu iş benim patronajımda olsun istiyor. Yoksa denetçinin yetkilendirilmesi ve denetim raporlarının içeriği ile pek ilgileneceğini zannetmiyorum. Olsa olsa KGK nın standartlarının basite indirgenmiş hali ile denetim isteyebilir, fazlası olamaz.

Müdavim Üye
    umarım siz haklı çıkarsınız Sabri Bey,o kadar meslektaşımız denetçi olabilmek için zaman ve para harcıyor.

Avrupa akredite olmuş kurum kgk..bakanlık kgk.yi çiğneyerek bir yeni bir denetçi kurumu yönetmelikle dahi olusturamaz..olan turmoba oluyor..ciddiyeti bakircilar odası durumuna düştü 90.000 üyesi bulunan.koskoca birligin karizması yerle bir..

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    arkadaşlar ynugun yarın yapacagımız genel kurulda ne olucak

a) eskı denetcı devam edıcek

b) denetceı atanmıycak

c)genel kurul yapmıycaz

d) ..............

nedir bu ya
    tarkan1138

Müdavim Üye
    İstanbul Üniversitesinin Bağımsız denetim eğitimlerine katılan meslek mensuplarının sınav sonuçları açıklandı Açıklanan listeye göre katılım sayısı 44 kişi geçen sayısı 44 kişi Başarı oranı % 100